Potrącenie na Górczyńskiej [zdjęcia]

12 czerwca 2019, 09:44, red
fot. Joker Taxi
Przy ul. Górczyńskiej w Gorzowie doszło do potrącenia 70-letniej kobiety przez kierującą samochodem osobowym marki ford. Na miejsce została wysłana karetka i policja. Piesza weszła na przejście dla pieszych prawdopodobnie na czerwonym świetle. Kobieta została zabrana do gorzowskiego szpitala.

W środowy poranek 12 czerwca po godz. 9 przy ul. Górczyńskiej doszło do potrącenia osoby pieszej. Informację i zdjęcia otrzymaliśmy od taksówkarza Joker Taxi pod numerem telefonu 45 00 66 400. Na miejsce została wysłana karetka pogotowia i policja.

Do potrącenia doszło do na przejściu dla pieszych z sygnalizacją świetlną na pasie ul. Górczyńskiej w stronę ronda Gdańskiego, tuż za skrzyżowaniem z ul. Kućki.

- 25-letnia kobieta kierująca fordem transit jechała pasem w kierunku ronda Gdańskiego. Na przejściu dla pieszych z sygnalizacją świetlną doszło do potrącenia 70-letniej kobiety. Według wstępnych ustaleń, to właśnie 70-letnia kobieta weszła na pasy na czerwonym świetle, natomiast kierująca autem miała zielone światło – komentuje Grzegorz Jaroszewicz z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji.

Potrącona kobieta została zabrana do gorzowskiego szpitala. Doznała poważnych obrażeń. Jako pierwszy, pomocy udzielił strażak z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie.

- Młodszy ogniomistrz Wojciech Jaszkul, będąc po służbie przechodził w rejonie ul. Górczyńskiej. Kiedy tylko zauważył całe zdarzenie, bez chwili zawahania udzielił pierwszej pomocy potrąconej kobiecie. Dzięki błyskawicznej akcji i umiejętnościom strażaka, potrącona 70-latka otrzymała fachową pomoc jeszcze przed przyjazdem karetki pogotowie - opowiada Bartłomiej Mądry, oficer gorzowskiej straży pożarnej.

FotoreportażPodziel się

Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x