Pijany i agresywny kierowca na Dobrej [zdjęcia]

9 czerwca 2019, 13:04, red
fot. Lubuska policja
W sobotni wieczór policjant po służbie zatrzymał pijanego kierowcę przy ul. Dobrej w Gorzowie. Mężczyzna kierujący fiatem miał 2,5 promila alkoholu w organizmie, był agresywny i awanturował się. Do tego miał orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów.

Policjant z wydziału konwojowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Paweł Olejniczak wraz z dwójką dzieci jechał w sobotni wieczór 8 czerwca po zakupy. Kiedy jechał ul. Dobrą, zauważył kierowcę fiata stilo, który jechał nienaturalnie, co chwilę zjeżdżał do osi jezdni, a następnie ostro skręcał. Policjant postanowił wyprzedzić auto i zatrzymać kierowcę fiata, ponieważ podejrzewał, że mężczyzna może być pod wpływem alkoholu.

- Podejrzenie st. sierż. Pawła Olejniczaka okazało się słuszne. Już po chwili wiadomo było, że kierowca wsiadł do samochodu wcześniej pijąc alkohol. Silna woń wyczuwalna była przez policjanta jeszcze przed badaniem. Kierowca nie ustępował. Był agresywny, wulgarny i awanturował się chcąc kontynuować jazdę. Policjant wobec takiej sytuacji zabrał kluczyk i wezwał patrol policji – opowiada Marcin Maludy, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Do policjanta dołączył z pomocą kierowca z innego samochodu. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu wskazało, że mężczyzna w swoim organizmie miał ponad 2,5 promila. Natomiast po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że 57-latek miał orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

- Siadanie do auta po alkoholu to bezmyślność. Dlatego moja reakcja była naturalna i powinna charakteryzować nie tylko stróżów prawa ale wszystkich nas. Cieszę się, że udało się wyeliminować z drogi nieodpowiedzialnego kierowcę, który mógł stworzyć zagrożenie dla innych – powiedział Paweł Olejniczak.

57-letni mężczyzna, kiedy wytrzeźwieje usłyszy zarzuty. Odpowie za jazdę pod wpływem alkoholu oraz za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów.

FotoreportażPodziel się

Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x