Z Gorzowa pojedziemy do... Białegostoku!

8 czerwca 2019, 12:25, mk
Dodatkowy pociąg do Gdyni oraz bezpośrednie połączenie z Białymstokiem. To nowości, jakie oferuje w nowym rozkładzie jazdy nasz narodowy przewoźnik. PKP Intercity zabiera nam też jedyny pociąg w kategorii IC.

Nowe połączenie do Gdyni to przedłużenie istniejącego już połączenia Piły z Trójmiastem. Dzięki wydłużeniu trasy do Gorzowa, mieszkańcy naszego miasta zyskają możliwość popołudniowej podróży na północ Polski. TLK Bory Tucholskie wyjeżdżać będzie z Gorzowa o 15:36. Odcinek o długości 350 kilometrów pociąg pokona w czasie 5h30 minut. W Gdyni będzie o 21:08. Do Trójmiasta zawiezie nas też pociąg TLK Kociewie. Wyjazd o 6:33, na miejscu będziemy o 12:17.

W kierunku Warszawy pojedzie TLK Warta, wyjazd z IV peronu w Gorzowie o 6:50, w stolicy będzie o 13:30, a swój bieg zakończy w Lublinie o 16:42.

Złe wiadomości są takie, że Gorzów traci jedyny pociąg kategorii IC. „Gałczyński” w swoją ostatnią podróż z naszego miasta wyruszy w sobotnie popołudnie. Od niedzieli w miejsce bardziej komfortowego połączenia ze stolicą naszego kraju, gorzowianie otrzymają pociąg w kategorii TLK. Będzie to bezpośrednie połączenie do Białegostoku. Z IV peronu wyjeżdżać ma 14:28, w Poznaniu będzie około 17:00, a w Warszawie o 21:12. Swój blisko 9,5-godzinną podróż zakończy o 23:58 w Białymstoku. Powrót – kilka minut po 5 rano z Białegostoku, o 7:20 będzie w Warszawie, o 11:20 w Poznaniu i o 13:53 w Gorzowie.

Czym różni się kategoria IC od TLK? Z reguły pociągi w kategorii IC obsługiwane są przez zmodernizowane wagony - bezprzedziałowe i przedziałowe. Te drugie zazwyczaj mają 6-miejscowe przedziały, podczas gdy w TLK bardzo często spotykane są przedziały 8-miejscowe. Komfort podróżowania w TLK jest o wiele niższy. Czasami pociągi TLK złożone są ze zdeklasowanych jedynek". Wówczas miejsc w przedziałach jest także 6. Ponadto w pociągach IC mamy klimatyzację, nowoczesne toalety, WiFi i gniazdka z prądem. W TLK za klimatyzację uznać można okna, które nie chcą się do końca zamykać, a gniazdka z prądem znajdziemy jedynie w wagonach bezprzedziałowych.

Ważne! Od poniedziałku – 10 czerwca, do piątku 14 czerwca na odcinku Gorzów Wielkopolski – Zbąszynek ruch pociągów będzie wstrzymany. Jest to spowodowane koniecznością modernizacji przejazdów kolejowych. Na tej trasie zostanie wprowadzona autobusowa komunikacja zastępcza.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości