Kolejny odcinek ul. Kostrzyńskiej z asfaltem [zdjęcia]

6 czerwca 2019, 12:22
fot. Bartłomiej Nowosielski, Urząd Miasta Gorzowa
Wykonawca przebudowy ul. Kostrzyńskiej wylewa asfalt na odcinku od ul. Tartacznej do budynku nr 28. Tym samym droga w najbliższych dniach będzie przejezdna dla mieszkańców. Prace wciąż trwają na innych odcinkach remontowanej ulicy.

W środę 5 czerwca firma Budimex S.A., wykonawca przebudowy ul. Kostrzyńskiej rozpoczął prace przy wylewaniu asfaltu na odcinku od ul. Tartacznej do budynku nr 28. Kolejna warstwa asfaltu zostanie położona w czwartek 6 czerwca. Tym samym w najbliższych dniach odcinek remontowanej drogi będzie przejezdny dla mieszkańców pobliskich domów.

Prace przy przebudowie ul. Kostrzyńskiej wciąż trwają od strony węzła Gorzów Zachód, a dokładnie w rejonie ulicy Witnickiej. Obecnie robotnicy zajęli północny pas drogi. Ruch kierowany jest za pomocą sygnalizacji świetlnej. Robotnicy pracują również na skrzyżowaniu z ul. Dobrą i Warzywną. Wyłączona z ruchu jest północno-zachodnia część skrzyżowania. Tutaj również ruch sterowany jest pomocą tymczasowej sygnalizacji świetlnej.

Natomiast po 9 czerwca firma Budimex S.A. będzie mogła przystąpić do pracy na wiadukcie w ul. Zatorze. Wszystko przez to, że PKP PLK udostępni w końcu estakadę kolejową, a to był warunek aby wykonawca mógł ruszyć z pracami na wiadukcie.

Cała ul. Kostrzyńska będzie przejezdna już we wrześniu. Natomiast prace na wiadukcie potrwają do końca grudnia 2019 roku. Wykonawca otrzymał zgodę na przesunięcie terminu realizacji inwestycji.

FotoreportażPodziel się

Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x