Ostatni odcinek Myśliborskiej do rozbudowy

5 czerwca 2019, 19:02, red
fot. archiwum
Władze Gorzowa ogłosiły właśnie przetarg, w którym szukają firmy do rozbudowy ul. Myśliborskiej na odcinku od ul. Chorwackiej do węzła S3. Tym samym od ronda Myśliborskiego aż do trasy S3 pojedziemy dwoma pasami. Prace mają zakończyć się pod koniec 2020 roku.

Pierwszy etap rozbudowy ul. Myśliborskiej obejmował odcinek od ronda Szczecińskiego do ul. Chorwackiej, gdzie powstało nowe rondo z wjazdem na os. Europejskie. Teraz magistrat szykuje się do drugiego etapu rozbudowy ul. Myśliborskiej na odcinku od ul. Chorwackiej do węzła S3.

Właśnie został ogłoszony przetarg na rozbudowę ul. Myśliborskiej na odcinku blisko 2 kilometrów. Urzędnicy czekają na zgłoszenia chętnych firm do poniedziałku 8 lipca. Na realizację inwestycji miasto zamierza przeznaczyć około 23 mln 496 tys. zł.

Jeżeli uda się znaleźć wykonawcę, to firma która wygra przetarg będzie musiała zająć się budową nowej, dwupasmowej jezdni ul. Myśliborskiej oraz przebudować i rozbudować obecną jezdnię. A do tego wybudować dwa, dwupasmowe ronda. Nowe ronda powstaną na skrzyżowaniu z ul. Dobrą i Mironicką oraz z ul. Berlińską, która jest drogą gminną, zaplanowaną w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego.

Ponadto wzdłuż ul. Myśliborskiej zostanie wybudowany chodnik i ścieżka rowerowa, a także oświetlenie parkowe. Natomiast na odcinku od ul. Dobrej do ul. Berlińskiej powstanie ścieżka pieszo-rowerowa. Zostaną również przebudowane zjazdy na posesje oraz wybudowane zatoki autobusowe. Inwestycja obejmie również budowę kanalizacji deszczowej oraz zbiornika retencyjnego na wody opadowe. Oprócz tego zostaną wycięte kolidujące drzewa i krzewy, a wykonawca będzie miał za zadanie wykonanie nasadzeń zastępczych.

Wykonawca będzie miał czas na realizację inwestycji do 23 listopada 2020 roku.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości