Tramwaj numer 302 przyjechał do Gorzowa

5 czerwca 2019, 08:30
źródło: MZK w Gorzowie.
Do Gorzowa przyjechał kolejny tramwaj z bydgoskiej fabryki PESA. Pojazd oznaczony numer bocznym 302 stoi już w gorzowskiej zajezdni tramwajowej. To 2 z 14 zamówionych przez miasto nowoczesnych, niskopodłogowych pojazdów.

Miesięcznie bydgoska PESA planuje dostawę 4-5 pojazdów. - Wszystkie tramwaje będą dostarczane na lawecie i transportowane w odpowiednich godzinach z uwagi, że jest to transport ponadnormatywny. Kolejne tramwaje trafią do Gorzowa w czerwcu, lipcu i sierpniu. Tak, aby do końca sierpnia były dostarczone już wszystkie zamówione tramwaje w ilości 14 sztuk – komentuje Maciej Grześkowiak z Pesy.

Pierwszy tramwaj tego typu został dostarczony do Gorzowa we wtorek 16 kwietnia. Tego samego dnia rozpoczął testy na torowisku przy ul. Kostrzyńskiej i Al. 11 Listopada. Po uzyskaniu homologacji producent mógł przystąpić do końcowego montażu kolejnych pojazdów.

Każdy z pojazdów, który trafi do Gorzowa, przed uruchomieniem komunikacji tramwajowej będzie musiał przejść testy. Tramwaj musi bezawaryjnie przejechać 100 kilometrów.

Zdjęcia oraz informacje o pojawieniu się drugiego tramwaju w Gorzowie otrzymaliśmy od naszego czytelnika Michała Sadlaka - dziękujemy!

FotoreportażPodziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości