Pobił bezdomnego w parku

3 czerwca 2019, 19:18
fot. gorzowianin.com
Młody mieszkaniec Gorzowa pobił w parku Kopernika osobę bezdomną. 20-latek bił i kopał po całym ciele bezdomnego. Mężczyzna został zatrzymany, nie przyznaje się do winy. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Wszystko działo się w nocy z czwartku 30 maja na piątek 31 maja w parku Kopernika. Po godz. 2 w nocy dwóch młodych mężczyzn zaczepiło osobę bezdomną, a następnie pobiło. Na miejsce została wezwana policja.

- Potwierdzamy, że w parku Kopernika doszło do pobicia osoby bezdomnej. Policjanci, którzy przybyli na miejsce zdarzenia zastali poszkodowanego bezdomnego, który podał rysopis napastników. Po kilku minutach udało się zatrzymać dwóch mężczyzn odpowiadających rysopisowi – komentuje Mateusz Sławek z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni na Komendę Miejską Policji w Gorzowie, gdzie zostali przesłuchani. Policjantom udało się ustalić, że tylko jeden z mężczyzn jest odpowiedzialny za pobicie bezdomnego.

- To 20-letni mężczyzna miał kopać i bić bezdomnego po całym ciele. Wskutek czego bezdomny mężczyzna doznał obrażeń ciała, w tym obrażeń głowy. Miał również stłuczone żebra. Zatrzymany 20-latek usłyszał zarzut uszkodzenia ciała. Mężczyzna nie przyznał się do winy, więc sprawa znajdzie swój finał w sądzie – opowiada Sławek.

Mężczyzna będzie odpowiadał z Art. 157 kodeksu karnego "Spowodowanie średniego uszczerbku na zdrowiu" za co grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x