Nauka jazdy skasowała słupek [zdjęcia]

3 czerwca 2019, 09:51, ak
fot. Pomoc Drogowa Jacek Zell
Do zdarzenia drogowego doszło w poniedziałkowy poranek na skrzyżowaniu ul. Walczaka i Piłsudskiego w Gorzowie. Samochód nauki jazdy zjechał na pobocze, przejechał przez pas zieleni, skasował słupek i zatrzymał się na chodniku. A wszystko przez to, że kierowca BMW wymusił pierwszeństwo przejazdu i doprowadził do zderzenia z "L-ką".

W poniedziałkowy poranek około godz. 9.30 na skrzyżowaniu ul. Walczaka i ul. Piłsudskiego doszło do zdarzenia drogowego. Brał w nim udział fiat punto, samochód jednej z gorzowskich szkół nauki jazdy oraz samochód marki BMW. Na miejsce została wysłana policja, straż pożarna i pogotowie.

- Według wstępnych ustaleń nauka jazdy jechała ul. Walczaka od strony ronda Ofiar Katynia w kierunku centrum, natomiast kierujący samochodem marki BMW wyjeżdżał z ul. Piłsudskiego w lewo w ul. Walczaka. Kierowca BMW nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z fiatem. Siła uderzenia była na tyle duża, że samochód nauki jazdy obróciło, a instruktor aby nie doprowadzić do zderzenia z innymi pojazdami, zjechał na pas zieleni - opowiada Mateusz Sławek z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

W wyniku wypadku dwie osoby zostały poszkodowane, kierujący nauką jazdy i instruktor. Oboje zostali przewiezieni do gorzowskiego szpitala. Natomiast 27-letni kierowca BMW zostanie ukarany mandatem i punktami karnymi. Informację o zdarzeniu oraz zdjęcia otrzymaliśmy od Pomocy Drogowej Jacek Zell.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x