Wiadomości

Integracyjny plac zabaw wciąż zamknięty

2 czerwca 2019, 15:16, red
fot. Daniel Adamski, Urząd Miasta Gorzowa
Od kilku tygodni integracyjny plac zabaw w Gorzowie jest zamknięty. Wszystkie przez usterki, które zagrażały bezpieczeństwu dzieci. Urzędnicy zapowiadają, że do 7 czerwca wykonawca powinien wszystko naprawić w ramach gwarancji.

Integracyjny plac zabaw koło Filharmonii Gorzowskiej, to jedyne takie miejsce w Gorzowie - na placu mogą bawić się wspólnie dzieci niepełnosprawne z tymi pełnosprawnymi. Nowe miejsce zabaw zostało uroczyście otwarte w niedzielę 7 kwietnia.

Plac zabaw cieszył się ogromną popularnością, ale do czasu. Po dokładnie 12 dniach, w piątek 19 kwietnia został zamknięty. Wszystko przez usterki, które zostały wykryte i sprawiały, że nie było na nim bezpiecznie. Jak się okazało, tych usterek było wiele m.in. pękające liny, złe mocowania śrub czy problemy z nawierzchnią.

Dlatego też podjęto decyzję o zamknięciu placu dla dzieci i zobowiązania wykonawcy do wprowadzenia poprawek w ramach gwarancji. Wszystkie usterki miały zostać usunięte pod koniec maja, ale tak się nie stało i urzędnicy nie mogli odebrać placu.

- Integracyjny plac zabaw działał zaledwie dwa tygodnie, a od sześciu tygodni tylko wkurza rodziców i smuci dzieci. Co z tym wykonawcą? Takie tempo nazywają gwarancją? - napisał do redakcji portalu gorzowianin.com pan Łukasz, tata Feliska.

Według najnowszych zapowiedzi, wykonawca został zobowiązany do tego, aby naprawić wszystkie usterki do piątku 7 czerwca. Wówczas urzędnicy jeszcze raz sprawdzą plac i zdecydują czy wszystkie poprawki zostały usunięte, a dzieci mogą korzystać z placu bezpiecznie.

Inwestycja została zrealizowana z budżetu obywatelskiego 2018 przez firmę Apis Polska z Jarosławca za kwotę 595 689 zł.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
redakcja@gorzowianin.com tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości