Zmarnowana szansa w Toruniu

31 maja 2019, 22:49, speedwaynews.pl
źródło: elevensports.pl
Początek meczu nie wskazywał na to, że Get Well Toruń wywalczy w piątkowe popołudnie pierwsze w tym sezonie ligowe punkty. Podopieczni tercetu Lemon - Krużyński - Ząbik w końcu mieli powody do zadowolenia.

Get Well Toruń - truly.work Stal Gorzów 49:40

W Toruniu od początku lepiej radzili sobie zawodnicy truly.work Stali Gorzów, którzy w pierwszej serii startów imponowali momentem startowym. Podopieczni Stanisława Chomskiego z biegu na bieg odjeżdżali już gospodarzom, którym widniało ryzyko kolejnej porażki w tym sezonie, lecz za sprawą Norberta Kościucha i dwójki Australijczyków - Jasona Doyle'a i Chrisa Holdera udało się Aniołom odrobić sporą część strat.

Po dwunastym biegu torunianom udało się wyrównać wynik spotkania i wszystko zaczęło się właściwie od początku. I nowe uderzenie od wyniku 5:1 rozpoczęli bracia Holderowie - Chris z Jackiem, którzy przywieźli za swoimi plecami Bartosza Zmarzlika.

Kluczowym momentem było pierwsze okrążenie czternastego biegu, gdy upadek zaliczył Zmarzlik i sędzia postanowił wykluczyć go z powtórki. Było już pewne, że losy tego meczu są przesądzone. W powtórce z kolei po ofensywnej jeździe Kościucha upadł Anders Thomsen i cała sytuacja była mocno sporna i kontrowersyjna. Trzecią odsłonę tego biegu z parku maszyn obejrzał Norbert Kościuch. Wynik 3:2 na korzyść Jasona Doyle'a wyzerował szanse gości w tym meczu, bowiem na tablicy widniał już rezultat 44:39 i tylko 0:5 w ostatnim biegu dawałoby remis.

Czytaj więcej na portalu speedwaynews.pl: truly.work Stal gromiła w Toruniu, by przegrać. Get Well z pierwszymi w tym sezonie punktami!

 


Podziel się

Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x