Pociągi do Krzyża znów odwołane

31 maja 2019, 13:26, red
Kolejne problemy na linii Gorzów – Krzyż. Nasi czytelnicy alarmują, że pociągi regionalne na tej trasie są regularnie odwoływane, a jeżeli już jedzie to jest opóźniony o blisko 2 godziny. Faktycznie od trzech dni pomiędzy Krzyżem a Gorzowem kursuje autobusowa komunikacja zastępcza.

Jak się okazuje, głównym źródłem problemów transportowych na odcinku Krzyż - Gorzów Wlkp. jest przedłużający się remont estakady kolejowej, za który odpowiada PKP Polskie Linie Kolejowe SA. Dowiedzieliśmy się, że przyjęty przez PKP PLK SA sposób wykonania tego remontu spowodował przerwanie ciągłości odcinka linii kolejowej nr 203 pomiędzy Krzyżem a Kostrzynem. Podział linii na dwie części zwiększył zapotrzebowanie na tabor, który zamiast jak dotąd jednej trasy, na skutek remontu tymczasowo obsługuje dwie odrębne.

- Dodatkowym problemem jest fakt, że lubuski tabor stacjonuje głównie w Kostrzynie i Rzepinie, wiec w przypadku awarii, szybkie wysłanie sprawnego pojazdu na odcinek Krzyż - Gorzów Wlkp. jest niemożliwe. Jedyna droga kolejowa do Krzyża prowadzi obecnie przez Poznań lub Szczecin, przy czym również na tych odcinkach trwają remonty ograniczające pozaplanowy ruch pociągów. Remont estakady miał zakończyć się ponad 8 miesięcy temu. Nastąpi to jednak dopiero 9 czerwca br. Po udrożnieniu linii przez PKP PLK SA opisane w sygnałach od Czytelników sytuacje nie powinny się powtarzać – obiecuje Piotr Tykwiński wicedyrektor Departamentu Infrastruktury i Komunikacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego.

Niezależnie od tego, za każde stwierdzone nieprawidłowości w realizacji przewozu, Województwo Lubuskie zgodnie z zawartymi umowami nalicza operatorowi karę finansową.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości