Wiadomości

Kto odnowi park Kopernika?

31 maja 2019, 09:56, red
fot. archiwum
Władze Gorzowa ogłosiły właśnie przetarg na roboty budowlane związane z zagospodarowaniem parku Kopernika. Odnowione mają zostać główne alejki i zieleń w parku. Pojawią się również nowe ławki i kosze na śmieci. Prace zakończą się w 2019 roku.

Inwestycja pod hasłem "Zagospodarowanie terenu parku Kopernika" ma objąć tylko część parku od strony kościoła ewangelickiego do Al. Ruchu Młodzieży Niezależnej. Urzędnicy właśnie ogłosili przetarg na wybór wykonawcy robót. Chętne firmy mogą się zgłaszać do piątku 14 czerwca.

Prace mają objąć przede wszystkim modernizację dwóch głównych alejek w parku. Będzie to ścieżka prowadząca od fontanny w stronę Al. Ruchu Młodzieży Niezależnej oraz ta od ul. Piłsudskiego w kierunku ronda Ofiar Katynia. A także na budowie ścieżek dla pieszych o naturalnej nawierzchni.

Oprócz tego zostanie odnowiona zieleń w parku, pojawią się nowe nasadzenia, w tym zostanie zasiana trawa. Ponadto wykonawca ustawi w parku 80 nowych ławek i 80 koszy na śmieci. Dodatkowo pojawią się skrzynki lęgowe dla ptaków, domki dla owadów, kamienne poidła dla ptaków i budki dla wiewiórek. Ustawione zostaną również tablice informacyjno-pamiątkowe. Prace nie obejmą remontu fontanny.

Miasto zamierza przeznaczyć na rewitalizację parku ponad 4 mln zł. Z uwagi na dofinansowanie inwestycji, prace w parku Kopernika będą musiały zakończyć się w 2019 roku. Według specyfikacji istotnych warunków zamówienia firma będzie miała czas do 28 listopada na zakończenie prac budowlanych. Jednak ostateczny termin realizacji zostanie ustalony na podstawie oferty wykonawcy.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości