Tramwaj Twist znów na torach

29 maja 2019, 15:11
fot. archiwum
W czwartek 30 maja na tory ponownie wyjeździe nowy tramwaj Twist od Pesy. Tym razem to Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie będzie testował tramwaj, bo musi nim przejechać po torowisku aż 100 kilometrów. Wszystko po to, aby móc podpisać świadectwo odbioru.
Testy homologacyjne nowego tramwaju Twist od Pesy zakończyły się w połowie maja. W trakcie przejazdów testowych były sprawdzane takie elementy jak: hamowanie, poziom hałasu, system informacji pasażerskiej, monitoring. -Homologacja przebiegała pomyślnie, nie było żadnych uwag. Teraz czekamy tylko na dokumenty – mówi Maciej Grześkowiak z Pesy.

Chociaż Pesa zakończyła swoje testy i tramwaj uzyskał homologację, to Twist wróci ponownie na torowisko. Tym razem przejazdy testowe przeprowadzi Miejski Zakład Komunikacji Miejskiej. W czwartek 30 maja około godz. 10 z zajezdni MZK wyjedzie na tory Twist. Tramwaj będzie kursował na odcinku od pętli „Wieprzyce” do skrzyżowania z ul. Jancarza.

- Przejazdy testowe Pesy zakończyły się pomyślnie, teraz kolej na nasze testy. Tym razem tramwaj musi przejechać wymagane 100 km bez żadnej awarii. Jeżeli przejedzie te 100 km, będziemy mogli podpisać wówczas świadectwo odbioru. Co istotne, każdy z kolejnych dostarczanych do Gorzowa tramwajów będzie musiał przejechać te 100 km jazd próbnych. Natomiast testy homologacyjne wykonuje się tylko na jednym pojeździe – tłumaczy Marcin Pejski, rzecznik prasowy Miejskiego Zakładu Komunikacji.

Jeżeli nie uda się w czwartek przejechać 100 km, tramwaj ponownie wyjedzie na jazdy próbne w piątek 31 maja. Dlatego też kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność podczas przejazdów przez torowisko.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości