Wiadomości

Czy podstawówka na Górczynie zostanie rozbudowana?

29 maja 2019, 09:35, red
Władze Gorzowa ogłosiły właśnie czwarty przetarg na rozbudowę Szkoły Podstawowej nr 20 przy ul. Szarych Szeregów. Tym razem magistrat zamierza przeznaczyć większą kwotę na sfinansowanie inwestycji oraz wydłużył termin realizacji prac budowlanych.

Wszystkie trzy przetargi na rozbudowę Szkoły Podstawowej nr 20 przy ul. Szarych Szeregów, które do tej pory ogłosiło miasto, zakończyły się unieważnieniem. Powód? Oferty złożone przez firmy były nawet dwukrotnie wyższe od tego, co magistrat zapisał w budżecie.

Teraz władze Gorzowa ogłosiły czwarty przetarg na rozbudowę podstawówki na os. Górczyn. Tym razem urzędnicy liczą, że uda się znaleźć wykonawcę, ponieważ zostanie zwiększona kwota na sfinansowanie inwestycji – do tej pory było to 6,5 mln zł oraz 7,5 mln zł, teraz ta kwota ma być znacznie wyższa. Ważne jest również to, że zostanie wydłużony termin realizacji prac budowlanych.

Urzędnicy czekają na zgłoszenia firm do czwartku 13 czerwca. Jeżeli uda się znaleźć wykonawcę, to szkoła powinna zostać rozbudowana do 31 lipca 2020 roku.

Większa podstawówka dla klas I-III

Prace przy rozbudowie szkoły mają zostać podzielone na etapy. Na początek zostanie wybudowane skrzydło szkoły podstawowej z instalacjami wewnętrznymi. Skrzydło będzie dwukondygnacyjne w części dydaktycznej, a jednokondygnacyjne w miejscu salki gimnastycznej. Następnie wykonawca będzie musiał zająć się budową dwukondygnacyjnego łącznika pomiędzy szkołą istniejącą, a projektowanym skrzydłem. Kolejnym etapem będzie przeniesienie istniejącego placu zabaw, a następnie utwardzenie terenu i wykonanie placyków zielonych powiązanych z małą architekturą o charakterze rekreacyjnych.

Ponadto wykonawca będzie musiał wykonać ciąg pieszy pełniący funkcje drogi pożarowej, dojścia do budynku, ogrodzenia z bramami i furtkami, instalacji zewnętrznych i przyłączy. Następnie zajmie się budową murków oporowych, oświetlenia terenu, a na sam koniec ustawieniem ławeczek i koszy na śmieci.

W nowym obiekcie mają uczyć się maluchy z klas I-III. Zaplanowano 12 pracowni nauczania początkowego, jedną salę komputerową, pokój zastępcy dyrektora, pokój nauczycielski oraz gabinet pedagoga i pielęgniarki. W nowym budynku będzie też sala gimnastyczno-korekcyjna o powierzchni 250 metrów kwadratowych oraz sala konferencyjna. W sumie, do nowego skrzydła będzie uczęszczało 300 uczniów.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości