Gwałciciel przebywał w zakładzie psychiatrycznym

21 maja 2019, 15:06, red
fot. Lubuska policja
Prokuratura w Gorzowie prowadzi postępowanie w sprawie 24-letniego Mateusza K., który zgwałcił 9-latkę, związał i zamknął w wersalce. Okazało się, że mężczyzna przebywał w zakładzie psychiatrycznym. Niewykluczone, że prokuratura zmieni kwalifikację czynu.

Mateusz K. który zgwałcił, związał i zakneblował 9-letnią Sarę, a następnie zamknął w wersalce, leczył się w zakładzie psychiatrycznym. Ponadto przeciwko mężczyźnie było prowadzone postępowanie dotyczące molestowania osób małoletnich.

- Sprawa została umorzona przez Sąd Rejonowy w Gliwicach w 2013 roku z uwagi na to, że mężczyzna był niepoczytalny. Mężczyzna został osadzony w zakładzie psychiatrycznym w październiku 2013 roku i opuścił go dopiero w czerwcu 2018 roku – komentuje prokurator Mariusz Dąbkowski z Prokuratury Okręgowej w Gorzowie.

Jak podkreśla prokuratura, te wszystkie czyny wobec 9-letniej dziewczynki były okrutne. Zdaniem śledczych, winę w całym zdarzeniu winę ponosi również matka. Dlatego też decyzją wydziału rodzinnego i nieletnich Sądu Rejonowego w Gorzowie matka – 36-letnia Anna W. zostanie tymczasowo pozbawiona praw rodzicielskich. Dzieci 9-letnia Sara i jej 14-letni brat zostaną przekazani do ośrodka wychowawczego.

Niewykluczone, że prokuratura zmieni kwalifikację czynu na usiłowanie zabójstwa z zamiarem ewentualnym. Śledczy będą również sprawdzać czy nie zostały skrzywdzone również inne dzieci. 

- Na Mateuszu K. ciąża dwa zarzuty. Pierwszy dotyczy przestępstwa zgwałcenia osoby małoletniej, a drugi przetrzymywania i pozbawienia wolności 9-latki. Podczas przesłuchania mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów - mówi prokurator Dąbkowski.

Prokurator złożył wniosek o tymczasowy 3-miesięczny areszt. W środę 22 maja w Sądzie Rejonowym w Gorzowie odbędzie się posiedzenie aresztowe mężczyzny.


Podziel się





Komentarze


Imprezy


Pozostałe wiadomości


x