Wiadomości

W czerwcu ruszy przebudowa ul. Śląskiej

21 maja 2019, 13:03, ak
fot. archiwum
Władze Gorzowa rozstrzygnęły przetarg na przebudowę ul. Śląskiej i dołożyły brakujące 2 mln 290 tys. zł. Wszystko przez to, że miasto otrzymało rządowe dofinansowanie na inwestycje. Jeszcze w maju zostanie podpisana umowa z wykonawcą, a w czerwcu ruszą pierwsze prace. Remont powinien zakończyć się w listopadzie 2019 roku.

Miasto miało przeznaczone na przebudowę ul. Śląskiej 8,5 mln zł. Natomiast do przetargu wpłynęły trzy oferty, które znacznie przekraczały budżet miasta. Najtańszą ofertę na kwotę 10 mln 790 tys. zł złożyła firma Infrakom z Kościana. Następnie 12 mln 182 tys. zł zaproponowała firma Budomex S.A. z podgorzowskiego Deszczna. Z kolei najwyższą kwotę, bo aż 14 mln 515 tys. zł zaoferowała firma Mazur Specjalistyczne Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych z Goleniowa.

Tym samym najtańsza oferta przekraczała budżet o 2 mln 290 tys. zł. Władze Gorzowa podjęły ostatecznie decyzję o dołożeniu brakującej kwoty i rozstrzygnięciu przetargu. A wszystko przez to, że miasto otrzymało rządowe dofinansowanie na tę inwestycję w kwocie 4 mln 288 tys. zł.

Tym samym przebudową ul. Śląskiej zajmie się firma Infrakom z Kościana za kwotę 10 mln 790 tys. zł. Jeszcze w maju powinna zostać podpisana umowa z wykonawcą, a w czerwcu powinny ruszyć pierwsze prace związane z remontem drogi. Wykonawca będzie miał czas na zrealizowanie inwestycji do 15 listopada 2019 roku.

Co zostanie zrobione?

Ulica Śląską zostanie przebudowana na odcinku około 1 kilometra od ul. Towarowej do ul. Wał Poprzeczny razem z pętlą autobusową. Firma Infrakom musiała zająć się nie tylko remontem zniszczonej nawierzchni, ale również budową ścieżki rowerowej i ciągów pieszo-rowerowych. Ponadto prace obejmą przebudowę chodników i zjazdów, przebudowę wodociągu, budowę zjazdów oraz skrzyżowań wraz z przebudową istniejących skrzyżowań oraz odwodnienie jezdni.

Oprócz tego wykonawca zajmie się budową zatok autobusowych i miejsc postojowych, w tym miejsc postojowych dla autobusów na pętli autobusowej. Co istotne, na pętli autobusowej przy ul. Śląskiej pojawi się tablica systemu dynamicznej informacji pasażerskiej, która będzie pokazywała w czasie rzeczywistym odjazd poszczególnych autobusów. Zostanie również ustawiony maszt na którym znajdzie się kamera monitoringu.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości