Śmiertelne pobicie na os. Staszica

21 maja 2019, 11:28, ak
fot. gorzowianin.com
W ubiegłym tygodniu na os. Staszica w Gorzowie doszło do brutalnego pobicia w wyniku którego zmarł 52-letni mężczyzna. Chodziło o zaległe pieniądze za wynajmowane mieszkanie. Niestety pobity mężczyzna zmarł w szpitalu po kilku dniach. 22 i 38-latek usłyszeli zarzut pobicia ze skutkiem śmiertelnym.

Do brutalnego pobicia doszło w poniedziałek 13 maja w jednym z mieszkań przy ul. Reja na os. Staszica w Gorzowie. 52-letni mężczyzna wynajmował mieszkanie na ostatnim piętrze wieżowca. - Chodziło o pieniądze. Właściciel mieszkania twierdził, że ten mężczyzna był mu winny pieniądze. Dlatego został zmasakrowany i polany octem - napisała do portalu gorzowianin.com czytelniczka, która chce pozostać anonimowa.

Pobity 52-latek był w ciężkim stanie został przewieziony do gorzowskiego szpitala. Natomiast policjanci zatrzymali dwie osoby odpowiedzialne za pobicie mężczyzny. Niestety po kilku dniach, w czwartek 16 maja mężczyzna zmarł w szpitalu w wyniku odniesionych obrażeń.

- Do sprawy zostały zatrzymane dwie osoby. To właściciel mieszkania oraz jego kolega. 22-letni Kamil P. i 38-letni Grzegorz M. usłyszeli zarzut pobicia ze skutkiem śmiertelnym. Do brutalnego pobicia doszło, ponieważ właściciel mieszkania wraz z kolegą próbował wyegzekwować od 52-letniego pokrzywdzonego zaległe opłaty za mieszkanie oraz to, aby mężczyzna opuścił lokal – komentuje prokurator Agnieszka Hornicka-Mielcarek, Prokurator Rejonowy w Gorzowie.

Mężczyźni zostali aresztowani tymczasowo na 3 miesiące. Według artykułu 158 kodeksu karnego za pobicie, którego następstwem jest śmierć człowieka - 22-letniemu Kamilowi P. i 38-letniemu Grzegorzowi M. grozi od roku do 10 lat więzienia.


Podziel się

Komentarze


Imprezy


Pozostałe wiadomości


x