Wiadomości

Ktoś podpalił pszczele ule

13 maja 2019, 13:18, red
fot. OSP Bogdaniec
W niedzielny wieczór doszło do pożaru pszczelich uli na Wieprzycach. Strażacy nie mają wątpliwości, że było to podpalenie, dlatego też sprawa została przekazana policji. Całkowitemu spaleniu uległy cztery ule.

Dyżurny gorzowskiej straży pożarnej otrzymał w niedzielę 12 maja po godz. 20 zgłoszenie o pożarze pszczelich uli na skraju lasu na Wieprzycach. Na miejsce została wysłana straż pożarna.

- Całkowitemu spaleniu uległy cztery ule, a kilka zostało nadpalonych. Działania strażaków trwały do godz. 21.30. Ule zostały podpalone, dlatego też sprawa została przekazana na policję – komentuje Bartłomiej Mądry.

Policjanci spróbują ustalić sprawcę lub sprawców podpalenia. W jednym ulu może znajdować się od 30 do 70 tys. pszczół, więc straty są ogromne. Właściciel uli komentuje krótko – Podłość ludzka nie zna granic. Jak podkreślają pszczelarze, spalenie pszczelich uli z pszczołami jest ogromną stratą, nie tylko materialną, ale przede wszystkim stratą dla środowiska przyrodniczego. Te pszczoły już nie będą zapylały kwiatów.

Do podobnego zdarzenia, gdzie również została podpalona pasieka z pszczołami doszło w lipcu 2017 roku, gdzie spłonęło 3,5 mln pszczół.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości