Wiadomości

Plaga kradzieży rowerów w Gorzowie

13 maja 2019, 15:45, mk
Podwójne drzwi, wzmocnione kłódki, zamknięte domofony. Jeśli myślicie, że to jest wystarczające zabezpieczenie przed kradzieżą, to nic bardziej mylnego. Wraz z nastaniem wiosny w Gorzowie uaktywnili się złodzieje rowerów. Tylko od początku tego roku skradziono aż 36 rowerów na terenie miasta.

Informacje o kolejnych skradzionych rowerach otrzymujemy od naszych czytelników regularnie. Nie ma żadnego schematu, według którego działają złodzieje, nie ma też żadnej kłódki, której by nie przepiłowali. To wszystko kwestia czasu. Im więcej zabezpieczeń, tym czas na ich pokonanie się wydłuża. Przekonali się o tym na własnej skórze mieszkańcy bloków przy ulicy Bema w Gorzowie. Tam, z jednej z piwnic zniknął rower wart około 3 tysięcy złotych. Złodzieje doskonale wiedzieli gdzie mają się włamać.

- Sąsiad miał w piwnicy obok trzy stare rowery. Tam nikt się nie włamał. Tylko u mnie przepiłowali kłódkę i zabrali jeden, ale za to wartościowy rower – opowiada nasz czytelnik Marek. Złodzieje, aby dostać się do piwnicy naszego czytelnika musieli pokonać najpierw drzwi od domofonu, później drzwi do piwnicy, w piwnicy metalowe drzwi do korytarza i na końcu drzwi do samej piwnicy. Jak widać na zdjęciach, nie mieli z tym większego problemu.

Do kolejnych kradzieży rowerów doszło w miniony weekend na os. Staszica i Manhattanie. Jak się okazuje rowery są kradzione nie tylko z piwnicy, ale również w momencie kiedy właściciel spuści swój rower dosłownie na chwilę z oka.

- Jeden z mieszkańców Gorzowa wyciągał w weekend dwa rowery z piwnicy w bloku. Kiedy wyjął pierwszy rower, wrócił do piwnicy po drugi. Tę chwilę nieuwagi wykorzystał inny mężczyzna, który ukradł rower i odjechał na nim. Kiedy zobaczył to właściciel jednośladów, ruszył w pościg za złodziejem, którego udało się w końcu zatrzymać i przekazać policji – opowiada Maciej Kimet z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji.

Mężczyzna, który ukradł rower usłyszał już zarzuty. Odpowie oczywiście za kradzież. Jak się okazuje, tylko od początku 2019 roku na terenie Gorzowa skradziono aż 36 rowerów. Policja apeluje do osób, które mają drogie rowery, aby nie zostawiały ich na balkonach czy przed blokiem lub sklepem bez żadnych zabezpieczeń. Ponadto zawsze warto posiadać aktualne zdjęcie swojego roweru, w razie gdyby został skradziony.

Fotoreportaż


1/3 Plaga kradzieży rowerów w Gorzowie

1/3 Plaga kradzieży rowerów w Gorzowie

2/3 Plaga kradzieży rowerów w Gorzowie

2/3 Plaga kradzieży rowerów w Gorzowie

3/3 Plaga kradzieży rowerów w Gorzowie

3/3 Plaga kradzieży rowerów w Gorzowie

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości