Alarmy bombowe w szkołach

6 maja 2019, 15:43
fot. Lubuska policja
W wielu szkołach średnich na terenie całej Polski z samego rana został ogłoszony alarm bombowy. W Gorzowie informacja o podłożonej bombie wpłynęła do dwóch placówek, w której miały odbyć się matury. Na szczęście alarmy okazały się fałszywe, a egzamin dojrzałości przebiegł w Gorzowie bez żadnych zakłóceń.

W nocy z niedzieli 5 maja na poniedziałek 6 maja do 122 szkół średnich na terenie całej Polski zostały rozesłane maile z informacją, że w danej placówce został podłożony ładunek wybuchowy, a bomba wybuchnie punktualnie o godz. 11. Nieznana osoba lub osoby prowadziły działania mające na celu sparaliżowanie przebiegu egzaminów maturalnych – przekazało Centralne Biuro Śledcze Policji.

Okazało się, że takie alarmy zostały ogłoszone również na terenie województwa lubuskiego, jak i samego Gorzowa. - Do lubuskiej policji wpłynęło łącznie 6 zgłoszeń z informacją, że w danej szkole miał zostać podłożony ładunek wybuchowy. Do każdej z placówek udał się patrol, który dokładnie sprawdził budynek. Wszystkie alarmy okazały się fałszywe. W samym Gorzowie sprawdzaliśmy dwie szkoły średnie – komentuje Mateusz Sławek z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

W Gorzowie mail z informacją o bombie został wysłany do II Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Przemysłowej oraz IV Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Kosynierów Gdyńskich. Matury w gorzowskich szkołach przebiegły bez zakłóceń, ponieważ placówki zostały sprawdzone jeszcze przed rozpoczęciem egzaminów.

Za fałszywe zawiadomienie o zagrożeniu grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości