Gorzowianie zaśpiewali "Odę do radości" [film]

1 maja 2019, 13:21, red
fot. gorzowianin.com
Mieszkańcy Gorzowa wspólnie z uczniami szkoły muzycznej, orkiestrą dętą OSP Siedlice i chórem Cantabile zaśpiewali „Odę do radości”. Wszystko z okazji 15-lecia wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Gorzów brał udział w akcji po raz pierwszy.

W środę 1 maja o godz. 12 na placu Nieznanego Żołnierza, czyli popularnym Kwadracie mieszkańcy Gorzowa świętowali 15. rocznicę przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Z tej okazji w samo południe mieszkańcy Gorzowa razem chórzystami chóru Cantabile, muzykami Orkiestry Dętej OSP Siedlice oraz muzykami i uczniami Szkoły Muzycznej I stopnia im. Władysława Jana Ciesielskiego zaśpiewali „Odę do radości” Ludwiga von Beethovena.

- To odpowiedź Gorzowa na apel Związku Miast Polskich, by 15 rocznicę wstąpienia nasze kraju do Unii Europejskiej świętować razem, w podobny sposób. Stąd pomysł, by jak w innych polskich miastach, wspólnie odśpiewać „Odę do radości”. Udało się nam zarówno odśpiewać i odegrać hymn Unii Europejskiej, wszystko wyszło naprawdę świetnie – komentuje Marta Liberkowska, dyrektor wydziału promocji i informacji Urzędu Miasta Gorzowa.

Wspólne śpiewanie europejskiego hymnu to przedsięwzięcie kultywowane od wielu lat w miastach państw członkowskich. Gorzów w akację włączył po raz pierwszy i jak zapewniają urzędnicy, na pewno nie po raz ostatni.

- Dla nas i dla dzieci była to wielka radość. Chociaż nie mieliśmy wiele czasu na przygotowania, to podjęliśmy się tego wyzwania. Nasi uczniowie bardzo zaangażowali się w tę inicjatywę i śpiewali do utraty tchu – przyznaje Jolanta Kępka, nauczyciel ze Szkoły Muzycznej I stopnia im. Władysława Jana Ciesielskiego w Gorzowie.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości