Wiadomości

Mieszkańcy Gorzowa zalegają 62 mln zł za czynsz

30 kwietnia 2019, 14:54
fot. gorzowianin.com
Blisko 4 tysiące rodzin z Gorzowa od wielu lat nie płaci czynszu za mieszkania. Tym samym zadłużenie urosło aż do kwoty ponad 62 mln zł. Na eksmisję obecnie czeka 400 rodzin, a w najbliższym czasie zostanie przygotowanych 5 lokali, gdzie zostaną wyeksmitowane rodziny, które mają największe zadłużenie.

W Gorzowie od 2013 roku funkcjonuje program dzięki któremu mieszkańcy mogą odpracować zadłużenie w opłatach za czynsz w mieszkaniach komunalnych. W ramach programu realizacji świadczeń wzajemnych taki dług można odpracować poprzez prace porządkowe w mieście lub drobne naprawy.

Jak podaje TVP3 Gorzów, chociaż takich zleceń wystawiono ponad 1,2 tys. i gorzowianie odpracowali 400 tys. zł, to i tak dług jest wciąż ogromny, bo wynosi aż 62 mln zł. Wszystko przez to, że od lat blisko 4 tys. gorzowskich rodzin nie płaci za czynsz. Z czego aż 400 rodzin czeka na eksmisję.

Według prawa, miasto nie może eksmitować rodzin z mieszkań, dopóki nie zapewni im lokalu zastępczego. Dlatego też gorzowscy radni zdecydowali się przeznaczyć pieniądze na remont lokali socjalnych w budynku Metalowca przy ul. Złotego Smoka. Na początek wyremontowanych zostanie 5 lokali socjalnych do których zostaną wyeksmitowanie rodziny z największym długiem. Według władz Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej będzie to sygnał dla innych osób niepłacących czynszu, że mogą prędzej czy później zostać eksmitowani za zaleganie z opłatami.

Remont mieszkań w Metalowcu rozpocznie się jeszcze w czerwcu, natomiast po jego zakończeniu rozpoczną się pierwsze eksmisje. Powinne one zostać przeprowadzone jeszcze w tym roku.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości