Wiadomości

Kolejne podejście do węzła przesiadkowego w Gorzowie

30 kwietnia 2019, 11:05
fot. archiwum
Władze Gorzowa ogłosiły właśnie kolejny przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej budowy węzła przesiadkowego przy dworcu PKP oraz przebudowy ul. Dworcowej. Tym razem zamówienie zostało podzielone na części. Miasto czeka na zgłoszenia firm do 10 maja.

Poprzedni przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej budowy węzła przesiadkowego oraz przebudowy ul. Dworcowej został unieważniony. Chociaż miasto miało przeznaczone na przygotowanie dokumentacji 491 tys. 745 zł, to do przetarg nie wpłynęła żadna oferta. Teraz miasto ogłosiło nowe postępowanie i czeka na zgłoszenia firm do piątku 10 maja. Nowością jest to, że zamówienie zostało podzielone na części i nowe postępowanie zostało ogłoszone pod nazwą „System zrównoważonego transportu miejskiego w Gorzowie Wlkp.- Przebudowa ul. Dworcowej oraz budowa węzła przesiadkowego przy dworcu PKP w Gorzowie Wlkp. wraz z przebudową infrastruktury tramwajowej - etap I”

Firma, która wygra przetarg będzie musiała przygotować dokumentację projektową zawierającą przebudowę ul. Dworcowej na odcinku około 200 metrów od ul. Sikorskiego do ul. Składowej, przebudowę placu przed dworcem, budowę zadaszenia węzła przesiadkowego, przebudowę parkingów i torowiska.

A także przebudowę sterowania ruchem tramwajowym i sieci trakcyjnej. Przebudowę skrzyżowań, chodników, przejść dla pieszych i przystanków tramwajowych oraz dostosowanie ich do osób niepełnosprawnych, w tym niedowidzących. Oprócz tego budowę monitoringu, a raczej 1 kamery na placu przed dworcem wraz z podłączeniem do sieci monitoringu miejskiego i tablicy systemi informacji pasażerskiej na której będą wyświetlane godziny odjazdów autobusów, tramwajów i pociągów. W planach ważne jest również zagospodarowanie terenów zielonych.

Co istotne, miasto nie określiło terminu przygotowania dokumentacji projektowej, ponieważ właśnie z uwagi na zbyt krótki termin (9 miesięcy w poprzednim przetargu) nie zgłosiły się żadne firmy. Projektant będzie musiał uzyskać szereg zezwoleń oraz m.in. decyzję środowiskową. Dopiero, kiedy dokumentacja projektowa będzie gotowa, miasto będzie mogło ogłosić przetarg na na wybór wykonawcy budowy centrum przesiadkowego i przebudowy ul. Dworcowej.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości