Wiadomości

Zmarł po bójce pod sklepem. Znamy przyczyny śmierci 41-latka

29 kwietnia 2019, 14:28, red
fot. archiwum
Znamy już wyniki sekcji zwłok 41-letniego mieszkańca Gorzowa, który zmarł w szpitalu po bójce z obywatelami Ukrainy. Trzej mężczyźni przebywają obecnie w areszcie i usłyszeli zarzut pobicia ze skutkiem śmiertelnym.

Do dramatycznych wydarzeń pod sklepem z alkoholem przy ul. Sikorskiego w Gorzowie doszło wieczorem w niedzielę 21 kwietnia. Według relacji świadków, grupa Ukraińców miała wyzywać ekspedientkę pracującą w sklepie. Natomiast w jej obronie miała stanąć postronna osoba. Wówczas przed sklepem doszło do ataku trzech obywateli Ukrainy na czterech mieszkańców Gorzowa. Ukraińcy mieli użyć wobec gorzowian noży. Prokuratura póki co nie potwierdza tej wersji zdarzeń, jednak przyznaje, że przy mężczyznach zabezpieczono dwa noże.

Wskutek tej bójki, 41-letni mieszkaniec Gorzowa doznał poważnych obrażeń i został przetransportowany do szpitala. Mężczyzna zmarł w środę 24 kwietnia wskutek odniesionych obrażeń. W piątek 26 kwietnia po południu odbyła się sekcja zwłok mężczyzny.

- Sekcja zwłok 41-letniego mężczyzny wykazała, że bezpośrednią przyczyną zgonu była niewydolność krążeniowo-oddechowa na skutek urazu głowy. Mężczyzna podczas bójki doznał poważnych obrażeń głowy. Biegły nie stwierdził za to ran, które miałyby zostać zadane nożem lub innym niebezpiecznym narzędziem - mówi w rozmowie z portalem gorzowianin.com Roman Witkowski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gorzowie.

Trzej obywatele Ukrainy zostali aresztowani tymczasowo na trzy miesiące. Usłyszeli zarzut pobicia ze skutkiem śmiertelnym, za co grozi im od roku do 10 lat więzienia.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości