Co na majówkę w Gorzowie?

29 kwietnia 2019, 09:55
fot. gorzowianin.com
W środę 1 maja i piątek 3 maja na mieszkańców Gorzowa czeka piknik, wspólne śpiewanie hymnu Unii Europejskiej czy też bieg na 3 kilometry. Każdy znajdzie coś dla siebie. Imprezy odbędą się na Kwadracie i w parku Róż.

W środę 1 maja o godz. 12 na Kwadracie mieszkańcy Gorzowa będą świętować 15. rocznicę przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Z tej okazji w samo południe gorzowianie razem chórzystami chóru Cantabile, muzykami Orkiestry Dętej OSP Siedlice oraz muzykami i uczniami Szkoły Muzycznej I stopnia im. Władysława Jana Ciesielskiego zaśpiewają „Odę do radości” Ludwiga von Beethovena.

Jest to odpowiedź Gorzowa na apel Związku Miast Polskich, aby 15. rocznicę uczestnictwa naszego kraju w Unii Europejskiej świętować razem, w podobny sposób. Stąd pomysł, żeby we wszystkich polskich miastach wspólnie odśpiewać „Odę do radości”. Gorzów będzie uczestniczył w tej akcji po raz pierwszy.

Z kolei w piątek 3 maja w Parku Róż odbędzie się „Majówkowe śniadanie na trawie”. Tym samym od godziny 10 będzie można leniwie i smakowicie spędzić czas. Dzieci będą mogły się bawić, puszczać bańki mydlane, malować, grać w piłkę, a dorośli zwyczajnie odetchnąć. Wspólne śniadanie na trawie to także doskonała okazja, by zintegrować się z sąsiadami i poznać nowe osoby ze swojej okolicy. W programie m.in. joga, warsztaty kulinarne oraz aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu zapewniony przez klub Warta Gorzów. To świetna forma spędzania czasu, po tygodniu pracy, gdy wszystko robimy w pośpiechu i brakuje nam wolnej chwili choćby na to, by spokojnie zjeść posiłek z rodziną.

Również w piątek 3 maja odbędą się wojewódzkie obchody Święta Konstytucji 3 Maja na placu Grunwaldzkim. O godz. 11 w kościele przy ul. Żeromskiego odbędzie się msza św. w intencji ojczyzny. Następnie o godz. 12.20 spod kościoła wyruszy przemarsz na plac Grunwaldzki, w którym udział weżmie orkiestra, kompania reprezentacyjna Wojska Polskiego, policjanci, strażacy, kadeci, jarcerze, poczty sztandarowe i mieszkańcy Gorzowa. O godz. 12.50 na placu Grunwaldzkim odbędą się oficjalne uroczystości z oprawą wojskową.

Ponadto w piątek 3 maja w parku Róż odbędzie się IV edycja Biegu Konstytucji 3 Maja. Zawody zostaną podzielone na trzy kategorie - bieg główny na 3 km, bieg dzieci do lat 7 na 150 metrów oraz bieg dzieci w wieku 7-11 lat na 400 metrów. Biuro zawodów będzie czynne w godz. 13-14.30. Biegi dziecięce będą odbywać się od godz. 14.30. Natomiast o godz. 15 wystartuje bieg główny.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości