Strajk zawieszony, matury się odbędą

25 kwietnia 2019, 16:54
fot. archiwum
Trwający od 8 kwietnia strajk nauczycieli zostanie zawieszony. Poinformował o tym w czwartek Związek Nauczycielstwa Polskiego. To oznacza, że majowe matury, również w Gorzowie odbędą się normalnie. Jednak nauczyciele podkreślają, że nie składają broni i wrócą ze strajkiem we wrześniu.

W czwartek 25 kwietnia podczas specjalnie zwołanej konferencji prasowej Związek Nauczycielstwa Polskiego Ogłosił, że zawiesza ogólnopolski strajk nauczycieli. Tym samym od poniedziałku 29 kwietnia wszyscy nauczyciele wrócą normalnie do pracy i zajęcia we wszystkich szkołach będą odbywały się zgodnie z planem.

- Panie premierze Morawiecki, dajemy panu czas do września. Czekamy na konkretne rozwiązania z pana strony - powiedział Sławomir Broniarz prezes ZNP. Nauczyciele podkreślają jednocześnie, że nie mają zamiaru podpisywać porozumienia, które rząd zawarł z Solidarnością.

To oznacza, że matury, które ruszają po długim weekendzie majowym odbędą się. Do dzisiaj na 163 szkoły średnie na terenie województwa lubuskiego aż w 78 placówkach odbyły się rady pedagogiczne klasyfikacyjne – w 36 szkołach, które nie strajkowały i w 42 placówkach, które przystąpiły do strajku.

W samym Gorzowie na 25 szkół publicznych i niepublicznych, rady pedagogiczne odbyły się w 10 placówkach. Nauczyciele wystawili oceny maturzystom z Zespołu Szkół Budowlanych i Samochodowych, Zespołu Szkół Mechanicznych oraz z Zespołu Szkół Ogrodniczych. Rady pedagogiczne w pozostałych szkołach średnich powinny odbyć się w piątek 26 kwietnia.

Maturzyści w poniedziałek 6 maja przystąpią do pisemnego egzaminu z języka polskiego na poziomie podstawowym, we wtorek 7 maja napiszą podstawę z matematyki, a w środę 8 maja zmierzą się z językiem angielskim na poziomie podstawowym. Matury mają potrwać do 25 maja.


Podziel się

Komentarze


Imprezy


Pozostałe wiadomości


x