Śmiertelne pobicie w centrum Gorzowa

24 kwietnia 2019, 17:06, red
fot. gorzowianin.com
W niedzielę Wielkanocną przy ul. Sikorskiego pod jednym ze sklepów z alkoholem doszło do bójki pomiędzy grupą mieszkańców Gorzowa, a obywatelami Ukrainy. Jeden z gorzowianin został dotkliwie pobity i trafił do szpitala, gdzie po kilku dniach zmarł. Do sprawy zostało zatrzymanych 3 Ukraińców.

Wszystko działo się w niedzielny wieczór 21 kwietnia przy ul. Sikorskiego pod jednym ze sklepów z alkoholem. Spotkała się tam grupa mieszkańców Gorzowa i obywateli Ukrainy. W pewnym momencie doszło do bójki pomiędzy mężczyznami.

Wskutek czego jeden z mieszkańców Gorzowa doznał bardzo poważnych obrażeń i został przetransportowany do szpitala, gdzie w środę 24 kwietnia zmarł. Trzech obywateli Ukrainy zostało zatrzymanych.

- W momencie zatrzymania mężczyźni z Ukrainy w wieku od 24 do 26 lat usłyszeli zarzut pobicia i spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Wówczas osoba poszkodowana jeszcze żyła. Teraz, kiedy w szpitalu doszło do zgonu pobitego mężczyzny prokurator zmieni kwalifikację czynu i wszyscy trzej Ukraińcy usłyszą zarzut pobicia ze skutkiem śmiertelnym – komentuje Roman Witkowski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gorzowie.

W środę 24 kwietnia odbyło się posiedzenie aresztowe mężczyzn. Prokurator skierował do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie trzech obywateli Ukrainy na trzy miesiące – sąd przychylił się do tego wniosku. Mężczyznom grozi od roku do 10 lat więzienia.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości