Wiadomości

Wakacje bez lokali na bulwarach

24 kwietnia 2019, 10:21, red
Lokale na gorzowskim bulwarze zamknięte są już od dwóch lat. Udostępnienie ich wynajmującym planowano na początek tego roku. Nic jednak z tego nie wyszło i wszystko wskazuje na to, że bulwary zaczną tętnić życiem dopiero po wakacjach.

Co prawda kolejnego poślizgu w pracach modernizacyjnych gorzowskiej estakady nie ma – i jak zapewnia inwestor, wszystko przebiega zgodnie z planem, ale oddanie do użytku linii kolejowej to nie to samo, co zakończenie prace w niszach. Te mają przedłużyć się nawet do września.

- Wszystkie prace wykończeniowe planujemy zakończyć do września – te prace nie będą miały wpływu na bezpieczeństwo ruchu kolejowego. Lokale będą sukcesywnie przekazywane do września, ale ostateczny termin ich otwarcia w dużej mierze będzie zależeć od najemców i planowanego zakresu adaptacji lokali – wyjaśnia Radosław Śledziński z zespołu prasowego PKP PLK. Nie ma też konkretnych informacji o nowych najemcach lokali. - Umowy z najemcami będą dopiero finalizowane – dodaje Śledziński.

Pierwsze prace przy modernizacji estakady kolejowej rozpoczęły się w połowie listopada 2016 roku. Wówczas ruszono również z remontem nisz, najpierw tych niezagospodarowanych, a następnie w maju 2017 roku rozpoczęto prace w niszach, gdzie znajdowały się lokale usługowe i gastronomiczne na Bulwarze Wschodnim i Zachodnim.

Wykonawca pierwotnie zakładał, że całkowite zakończenie prac przy wszystkich 50 niszach, nie tylko tych na bulwarze – planowane było na 16 czerwca 2018 roku. Z kolei remont całej estakady kolejowej miał zostać ukończony 10 września 2018 roku.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Fotoreportaż


1/7 Prace na bulwarze wciąż trwają

1/7 Prace na bulwarze wciąż trwają

2/7 Prace na bulwarze wciąż trwają

2/7 Prace na bulwarze wciąż trwają

3/7 Prace na bulwarze wciąż trwają

3/7 Prace na bulwarze wciąż trwają

4/7 Prace na bulwarze wciąż trwają

4/7 Prace na bulwarze wciąż trwają

5/7 Prace na bulwarze wciąż trwają

5/7 Prace na bulwarze wciąż trwają

6/7 Prace na bulwarze wciąż trwają

6/7 Prace na bulwarze wciąż trwają

7/7 Prace na bulwarze wciąż trwają

7/7 Prace na bulwarze wciąż trwają

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości