Wiadomości

Biogazownia na trasie z Gorzowa do Różanek?

23 kwietnia 2019, 21:00, red
fot. polskagrupabiogazowa.pl
Inwestor z Warszawy chce wybudować w gminie Kłodawa biogazownię. Inwestycja miałaby powstać przy drodze krajowej nr 22 z Gorzowa do Różanek. Budowie biogazowni sprzeciwiają się przede wszystkim mieszkańcy Różanek.

Biogazownię na terenie gminy Kłodawa, a dokładnie przy drodze krajowej nr 22 z Gorzowa do Różanek, obok siedziby firmy transportowej tuż za Różanki Szklarnia – chce wybudować firma Polska Grupa Biogazowa z Warszawy. Jak się okazało, to kolejne podejście inwestora do budowy biogazowni, ponieważ w 2017 roku inwestycję zablokowali mieszkańcy Różanek. Teraz firma po raz kolejny przymierza się do jej budowy.

Jak się okazało, samorządowe kolegium odwoławcze oraz sąd uznał, że gmina Kłodawa musi wydać pozwolenie na budowę dla tej inwestycji. Wszystko przez to, że Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Gorzowie Wielkopolskim wydała pozytywną opinię odnośnie tej inwestycji. RDOŚ podtrzymał swoją pozytywną opinię dla biogazowni również w kwietniu 2019 roku, więc gmina będzie musiała po prostu wydać firmie PBG pozwolenie na budowę.

Pomimo pozytywnych opinii, mieszkańcy Różanek nie chcą budowy biogazowni na swoim terenie. - Prosimy o pomoc w sprawie powstrzymania budowy biogazowni na naszym terenie. Nie chcemy tutaj smrodu, codziennego kursowania ciężarówek, hałasu. Przecież fetor ze składowanego, przewożonego i palonego obornika lub kiszonki będzie się rozprzestrzeniał się nie tylko w kierunku Różanek, ale również Gorzowa. Do tego jest zagrożenie plagą gryzoni i owadów. A inwestycja zmniejszy po prostu atrakcyjność naszego terenu– podkreśla Katarzyna Chmiel-Dera, radna z podgorzowskich Różanek.

Dlatego też w środę 24 kwietnia o godz. 18 odbędzie się spotkanie w sali wiejskiej przy ul. Niepodległości w Różankach dla wszystkich osób, które również sprzeciwiają się budowie biogazowni w gminie Kłodawa.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości