Wiadomości

Gorzowskich taksówkarzy czekają zmiany?

23 kwietnia 2019, 14:23, red
fot. archiwum
Radny Robert Surowiec zwrócił się do prezydenta Jacka Wójcickiego z prośbą o uregulowanie zawodu taksówkarza w Gorzowie. Zmiany miałyby przede wszystkim wyeliminować nielegalnych przewoźników oraz poprawić jakość obsługi klientów.

Gorzowski radny Robert Surowiec napisał do prezydenta Jacka Wójcickiego interpelację w sprawie uregulowania zawodu taksówkarza w mieście. W piśmie zwraca uwagę na szereg wątpliwości dotyczących uregulowań zawodu taksówkarza, które przy niewielkim wysiłku można wyeliminować.

Wśród najważniejszych problemów, które zostały wskazane w interpelacji jest to, że taksówkarze jeżdżący po Gorzowie nie posiadają obecnie aktualnego regulaminu, tylko uchwałę Rady Miasta Gorzowa. Tym samym nikt nie wymaga w Urzędzie Miasta zaświadczenia o niekaralności. A w praktyce niektórzy taksówkarze składają oświadczenia o niekaralności, a karani poświadczają nieprawdę. Kolejną rzeczą, która powinna zostać uregulowana jest to, że w dowodzenie rejestracyjnym samochodu nie oznacza się, że jest to taksówka.

Jak podkreśla radny, dużym problemem są samochody nieoznakowane, bez numeru ale z daszkiem - są to przede wszystkim auta z rejestracjami z województwa wielkopolskiego.

- Dzisiaj widać, że rezygnacja ze szkoleń i egzaminów na taksówkarza była błędem. Nikt nie przestrzega zasad, nawet zrzeszeni w korporacjach, uważają że posiadanie daszka na dachu upoważnia do zachowań nagannych. Aktualnie oznakowania aut każdy przykleja w innym miejscu. Dlatego też powinien zostać wprowadzony specjalny identyfikator, który zostanie wywieszony w samochodzie w widocznym miejscu. Taki identyfikator ze zdjęciem zostałby wydany przez wydział komunikacji z numerem wydanego pozwolenia i datą do kiedy jest ważny. Wówczas pasażer miałby pewność, że jedzie legalną taksówką i został uczciwie potraktowany. Bo jak mówią pasażerowie, ceny na tej samej trasie w różnych taksówkach potrafią się bardzo różnić - tłumaczy Robert Surowiec, gorzowski radni.

Wprowadzenie takich identyfikatorów miałoby również wyeliminować nielegalnych przewoźników, którzy w swoich samochodach nie mają wymaganych zezwoleń czy kas fiskalnych.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości