Wiadomości

Kiedy remont dziurawej Spichrzowej?

19 kwietnia 2019, 16:45
fot. archiwum
Najprawdopodobniej na początku 2020 roku ruszy przebudowa pierwszego etapu ul. Spichrzowej. Dziurawa jak ser szwajcarski ulica zostanie wyremontowana na początek na odcinku od skrzyżowania z ul. Składową i Garbary do mostu Staromiejskiego.

Ulica Spichrzowa to obecnie jedna z najbardziej zniszczonych dróg w mieście. Wszystko przez to, że jest głównym objazdem dla przebudowywanej ul. Sikorskiego. Władze Gorzowa zapowiadały, że ulica zostanie wyremontowana, jak tylko zakończy się remont estakady kolejowej i przebudowa ul. Sikorskiego.

Według wstępnych planów remont ul. Spichrzowej miał ruszyć w pierwszej połowie 2019 roku, jednak ze względu na przedłużającą się modernizację estakady oraz ul. Sikorskiego, prace te muszą zostać przełożone.

Miasto zamierza ruszyć z pierwszymi pracami na początku 2020 roku. - Nie możemy sobie teraz pozwolić na zamknięcie ul. Spichrzowej w momencie, kiedy jest jednym z najważniejszych objazdów dla ul. Sikorskiego. Dlatego też musimy poczekać na zakończenie prac w centrum i wtedy ogłosimy przetarg na wybór wykonawcy robót – komentuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Tym samym jeszcze w tym roku powinien zostać ogłoszony przetarg na wybór wykonawcy robót, tak aby firma mogła ruszyć z pracami już na początku 2020 roku. Wykonawca zajmie się przebudową pierwszego etapu ul. Spichrzowej, który będzie obejmował odcinek od skrzyżowania z ul. Składową i Garbary do mostu Staromiejskiego.

W ramach pierwszego etapu modernizacji ul. Spichrzowej zostanie przebudowana droga wraz z chodnikami, a także zjazdy i skrzyżowania. Natomiast branża elektryczna obejmie przebudowę i budowę LED-owego oświetlenia drogowego, budowę sygnalizacji świetlnej na przejściach dla pieszych, a także doświetlenie przejść dla pieszych.

Natomiast kolejny etap obejmie remont ul. Spichrzowej od mostu Staromiejskiego do ul. Hejmanowskiej oraz budowę nowego odcinka Spichrzowej od ul. Hejmanowskiej do Teatralnej.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości