Wiadomości

Cmentarz przy Żwirowej do rozbudowy

19 kwietnia 2019, 11:00
fot. gorzowianin.com
Kto zajmie się rozbudową cmentarza komunalnego przy ul. Żwirowej w Gorzowie? Miasto właśnie analizuje dwie oferty, które wpłynęły do przetargu na rozbudowę nekropolii. Najtańsza z nich przekracza budżet miasta zaledwie o 192 tys. zł, a najdroższa o 389 tys. zł.

Na rozbudowę cmentarza komunalnego przy ul. Żwirowej miasto miało przeznaczone 1 mln 800 tys. zł i chciało, aby wykonawca zajął się rozbudową nekropolii w ciągu 5 miesięcy. Natomiast do przetargu zgłosiły się dwie firmy, których oferty nieznacznie przekraczają budżet.

Najtańszą ofertę złożyła firma F.P.H.U. "Chećko" z Gorzowa na kwotę 1 mln 992 tys. zł i zaproponowała skrócenie realizacji inwestycji do 3 miesięcy. Natomiast firma Mazur Specjalistyczne Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych z Goleniowa zaoferowało 2 mln 189 tys. zł oraz 3-miesięczny okres realizacji. Tym samym najtańsza oferta przekracza budżet zaledwie o 192 tys. zł, a najdroższa o 389 tys. zł

Teraz urzędnicy będą analizowali złożone oferty i wszystko wskazuje na to, że dołożą brakujące 192 tys. zł i pozytywnie rozstrzygną przetarg, co będzie oznaczało że inwestycją zajmie się gorzowska firma.

Wykonawca zajmie się rozbudową cmentarza przy ul. Kamiennej, od strony byłych poligonów. Firma, która wygra przetarg będzie musiała zająć się budową kanalizacji deszczowej, budową przyłączy wodociągowych, budową ciągów pieszych, ukształtowaniem terenu pod pochówki, postawieniem nowego ogrodzenia, budową bramy wjazdowej oraz furtki oraz budowę punktów czerpania wody i wiat śmietnikowych. Na realizację inwestycji wykonawca będzie miał 150 dni, czyli niecałe 5 miesięcy.

Cmentarz przy ul. Żwirowej jest obecnie jedną z największych nekropolii w całym regionie, a w ciągu najbliższych kilku lat ma być stale rozbudowywany w stronę terenów popoligonowych.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości