Będzie remont ul. Śląskiej?

19 kwietnia 2019, 09:30, red
fot. archiwum
Władze Gorzowa otworzyły właśnie oferty, które wpłynęły do przetargu na przebudowę ul. Śląskiej na odcinku od ul. Towarowej do ul. Wał Poprzeczny. Swoje oferty złożyły trzy firmy, które chcą znacznie więcej niż zaproponowało miasto za realizację inwestycji. Najtańsza oferta przekracza budżet o ponad 2 mln zł, a najdroższa aż o 6 mln zł.

Władze Gorzowa chcą przebudować ul. Śląską na odcinku około 1 kilometra od ul. Towarowej do ul. Wał Poprzeczny razem z pętlą autobusową. Dlatego też ogłosiły przetarg na wybór wykonawcy robót i właśnie otworzyły oferty, które wpłynęły do magistratu.

Miasto miało przeznaczone na przebudowę ul. Śląskiej 8,5 mln zł. Natomiast do przetargu wpłynęły trzy oferty, które znacznie przekraczają budżet miasta. Najtańszą ofertę na kwotę 10 mln 790 tys. zł złożyła firma Infrakom z Kościana. Następnie 12 mln 182 tys. zł zaproponowała firma Budomex S.A. z podgorzowskiego Deszczna. Z kolei najwyższą kwotę, bo aż 14 mln 515 tys. zł zaoferowała firma Mazur Specjalistyczne Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych z Goleniowa.

Tym samym najtańsza oferta przekracza budżet o 2 mln 290 tys. zł, a najdroższa aż o 6 mln 15 tys. zł. Co istotne, w tym tygodniu władze Gorzowa otrzymały rządowe dofinansowanie na tę inwestycję w kwocie 4 mln 288 tys. zł.

Teraz miasto będzie analizowało oferty oraz podejmie decyzję czy dołoży brakującą kwotę do najtańszej oferty i rozstrzygnie przetarg.

Jeżeli uda się wybrać wykonawcę, wówczas ul. Śląska będzie musiała zostać przebudowana do 15 listopada 2019 roku. Firma, która wygra przetarg będzie musiała zająć się nie tylko remontem zniszczonej nawierzchni, ale również budową ścieżki rowerowej i ciągów pieszo-rowerowych. Ponadto prace obejmą przebudowę chodników i zjazdów, przebudowę wodociągu, budowę zjazdów oraz skrzyżowań wraz z przebudową istniejących skrzyżowań oraz odwodnienie jezdni.

Oprócz tego wykonawca zajmie się budową zatok autobusowych i miejsc postojowych, w tym miejsc postojowych dla autobusów na pętli autobusowej. Co istotne, na pętli autobusowej przy ul. Śląskiej pojawi się tablica systemu dynamicznej informacji pasażerskiej, która będzie pokazywała w czasie rzeczywistym odjazd poszczególnych autobusów. Zostanie również ustawiony maszt na którym znajdzie się kamera monitoringu.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości