Wiadomości

Śmiertelny wypadek pod Gorzowem [zdjęcia]

15 kwietnia 2019, 20:28
fot. gorzowianin.com
W poniedziałkowy wieczór na „starej trójce” z Gorzowa w kierunku Myśliborza doszło do tragicznego wypadku. Zderzyły się tam czołowo samochód ciężarowy i samochód osobowy peugeot. W wyniku zdarzenia zginęła kobieta kierująca peugeotem.

Dyżurny gorzowskiej straży pożarnej otrzymał informację o wypadku na „starej trójce” z Gorzowa w kierunku Myśliborza w poniedziałek 15 kwietnia przed godz. 20. Na miejsce zostały wysłane cztery zastępy straży pożarnej, policja i pogotowie.

Doszło tam do czołowego zderzenia samochodu osobowego marki peugeot i samochodu ciężarowego. Kierujący samochodem ciężarowym marki MAN jechał w kierunku Myśliborza, natomiast 48-letnia kobieta kierująca peugeotem jechała w stronę Gorzowa.

- W pewnym momencie, na prostym odcinku drogi kierująca peugeotem zjechała na przeciwległy pas i zderzyła się czołowo z ciężarówką. W wyniku zderzenia, 48-latka zginęła na miejscu. Na miejscu będzie pracował prokurator i grupa dochodzeniowo-śledcza, aby wyjaśnić wszystkie okoliczności tego tragicznego wypadku – komentuje Mateusz Sławek z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie. Droga w kierunku Myśliborza jest zablokowana. 

Jak podkreślają policjanci, im lepsza pogoda, tym wypadków na drogach jest niestety więcej. Statystyki policyjne mówią same za siebie. Najwięcej wypadków, często tragicznych w skutkach jest właśnie podczas sprzyjającej pogody, kiedy jest sucho i ciepło. Wszystko przez to, że kierowcy odczuwają większy komfort jazdy, więc cisną pedał gazu i rozwijają większe prędkości. Dlatego też apelują do kierowców, aby ściągnąć nogę z gazu.

Fotoreportaż


1/5 Czołówka ciężarówki i peugeota

1/5 Czołówka ciężarówki i peugeota

2/5 Czołówka ciężarówki i peugeota

2/5 Czołówka ciężarówki i peugeota

3/5 Czołówka ciężarówki i peugeota

3/5 Czołówka ciężarówki i peugeota

4/5 Czołówka ciężarówki i peugeota

4/5 Czołówka ciężarówki i peugeota

5/5 Czołówka ciężarówki i peugeota

5/5 Czołówka ciężarówki i peugeota

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości