Wiadomości

Światełko dla edukacji w Gorzowie

15 kwietnia 2019, 11:33
fot. archiwum
W poniedziałkowy wieczór w centrum miasta przy gorzowskiej „Bimbie” odbędzie się kolejna manifestacja wspierająca protest nauczycieli. Tym razem akcja odbędzie się pod hasłem „Światełko dla edukacji”.

W poniedziałek 15 kwietnia rozpoczął się drugi tydzień ogólnopolskiego strajku nauczycieli. Dlatego też w wielu miastach w całej Polsce odbywają się wiece poparcia dla protestujących nauczycieli. Takie spotkanie po raz kolejny odbędzie się również w Gorzowie.

Manifestacja pod hasłem „Światełko dla edukacji” odbędzie się w poniedziałek 15 kwietnia o godz. 19 na skwerze przy gorzowskiej „Bimbie” przy ul. Wełniany Rynek. Organizatorzy akcji zapraszają mieszkańców miasta do tego, aby byli solidarni ze strajkującymi nauczycielami i potwierdzili to swoją obecnością w poniedziałkowy wieczór. Z kolei nauczyciele podkreślają, że takie okazywanie wsparcia przez społeczeństwo jest dla nich bardzo ważne.

- Wsparcie ludzi jest dla nas bardzo ważne, bo motywuje nas do dalszego działania. Jednak najważniejsze jest to, że widzimy rodziców naszych uczniów, którzy dodają nam otuchy i pokazują, że warto walczyć – podkreśla Grzegorz Gracz, nauczyciel biologii ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Gorzowie.

Jak podkreślają organizatorzy, ma to być manifestacja apolityczna, bez żadnych logotypów czy partyjnych transparentów. W poprzednim wiecu poparcia strajkujących nauczycieli, który odbył się w piątkowy wieczór wzięło udział kilkaset osób.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości