Wiadomości

Zmiany na skrzyżowaniu Chrobrego-Sikorskiego

14 kwietnia 2019, 21:42, red
fot. Bartłomiej Nowosielski, Urząd Miasta Gorzowa
Od poniedziałku kierowcy muszą liczyć się ze sporymi zmianami w organizacji ruchu na skrzyżowaniu ul. Chrobrego i Sikorskiego w centrum Gorzowa. Wykonawca przeniesie ruch na wyremontowaną część skrzyżowania i umożliwi wjazd w ul. Pocztową.

Wykonawca przebudowy ul. Sikorskiego firma Trakcja PRKi planuje w nocy z niedzieli 14 kwietnia na poniedziałek 15 kwietnia wprowadzenie zmian w organizacji ruchu na głównym skrzyżowaniu. Wykonawca odda on do użytku zachodnią część skrzyżowania ul. Chrobrego i Sikorskiego oraz umożliwi wjazd z ul. Chrobrego w ul. Pocztową.

Jednocześnie zostanie zamknięta wschodnia część skrzyżowania, po której do tej pory jeździły samochody, gdzie zostanie wykonana nowa nawierzchnia asfaltowa. Roboty obejmą również odcinek od ul. Młyńskiej do ul. Chrobrego. Prace na skrzyżowaniu mają potrwać około trzy tygodnie. Tym samym na początku maja, skrzyżowanie ul. Chrobrego i Sikorskiego powinno być całkowicie przejezdne.

Jak jeździć?

W związku ze zmianami, ruch pojazdów na lewej jezdni będzie odbywał się dwukierunkowo na odcinku od biurowca Titanic do Arsenału (przy Arsenale nastąpi powrót na prawą jezdnię). Na powyższym odcinku w każdym kierunku będzie dostępny tylko jeden pas ruchu. Pasy ruchu będą oddzielone od siebie za pomocą separatorów.

Ulica Pocztowa na odcinku od ul. Chrobrego do ul. Starej będzie ponownie jednokierunkowa. Na odcinku od ul. Starej do ul. Sikorskiego będzie drogą dwukierunkową, ślepą z możliwością zawracania. Ponadto nastąpi odwrócenie kierunku ruchu na ul. Starej. Będzie możliwość przejazdu od ul. Pocztowej do ul. Strzeleckiej. Jadąc ul. Strzelecką od strony ul. Sikorskiego będzie możliwość zawrócenia na ul. Starej przy garażach.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości