Pomóż ozdobić Kwadrat na Wielkanoc

14 kwietnia 2019, 11:39
fot. archiwum
Wszyscy mieszkańcy Gorzowa mogą przyjść w środę 17 kwietna na „Kwadrat” i wziąć udział w akcji „Kwadratowe jaja”, czyli w zdobieniu wielkanocnych pisanek. Tym razem oprócz ogromnych styropianowych jaj, do ozdoby będą również kaczuszki. Start o godz. 14.30.

W ubiegłym roku tuż przed Wielkanocą gorzowscy urzędnicy zorganizowali na placu Nieznanego Żołnierza, czyli na „Kwadracie” akcję pod hasłem "Kwadratowej jaja", która polegała na zdobieniu przez mieszkańców Gorzowa wielkich styropianowych jaj. Niestety wówczas malowane jaja przegrały z pogodą. Ze względu na padający deszcz i śnieg impreza została odwołana.

Dlatego też w tym roku magistrat postanowił powtórzyć akcję dla mieszkańców, licząc na to, że tym razem pogoda nie pokrzyżuje planów. Urzędnicy zapraszają wszystkich mieszkańców Gorzowa w środę 17 kwietnia na godz. 14.30 na gorzowski „Kwadrat”.

Gorzowianie tym razem do ozdoby będą mieli trzy 2-metrowe jaja oraz 200 wielkanocnych kaczuszek. Mieszkańcy będą mogli ozdobić i pomalować jajka i kaczuszki na dowolny sposób. Jedyne ograniczenie to wyobraźnia i fantazja oraz… materiał, z którego są wykonane.

Jaja i kaczuszki będą ze styropianu, tak aby po okresie świątecznym było można je zutylizować. Pisanki i kaczuszki przez cały okres świąt Wielkanocnych będą ozdabiały miejski plac.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości