Zwłoki psa zawinięte w worek

13 kwietnia 2019, 21:37
fot. OTOZ Animals
W sobotnie popołudnie nad rzeką Wartą w Gorzowie zostały odnalezione zwłoki psa wraz z obrożą i smyczą. Suczka była zawinięta w foliowy worek. OTOZ Animals prosi o pomoc w znalezieniu właściciela psa. Sprawa została również zgłoszona na policję.

Do makabrycznego znaleziska doszło w sobotnie popołudnie 13 kwietnia nad Wartą na wysokości placu Słonecznego w Gorzowie. Osoba spacerująca nad brzegiem rzeki znalazła zwłoki psa wraz z obrożą i smyczą. O sprawie został powiadomiony OTOZ Animals i policja.

- Policjanci, którzy przyjechali na miejsce, zabezpieczyli teren i zabrali zwłoki psa. Wszystko wskazuje na to, że suczka została zabita. Jednak to potwierdzą badania. Gdyby zwierzę zdechło lub zostało uśpione, to na pewno nikt nie wyrzuciłby go razem z obrożą i smyczą, a do tego nie zawinąłby w worek od śmieci, tylko pochował – komentuje Anna Dryglas z OTOZ Animals.

Dlatego też obrońcy praw zwierząt proszą o pomoc mieszkańców Gorzowa, którzy mogliby pomóc w ustaleniu właściciela suczki. Tak, aby domniemany sprawca mógł zostać ukarany za to co zrobił.

- Jest to bardzo charakterystyczny piesek. Mała, ruda suczka z dłuższą sierścią. Do tego miała niebieską obrożę i smycz. Jeżeli ktoś rozpoznaje psa, prosimy o kontakt. Ale tylko osoby, które będą mogły wskazać domniemanego właściciela – podkreśla Dryglas.

Jeżeli ktoś rozpoznaje psa i może pomóc w dotarciu do właściela proszony jest o kontakt z OTOZ Animals pod numerem telefonu 798 362 930.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości