Wiadomości

Egzamin ósmoklasisty w Gorzowie niezagrożony?

13 kwietnia 2019, 16:05, red
fot. Anna Kluwak
W poniedziałek 15 kwietnia w całym kraju powinny odbyć się egzaminy ósmoklasistów. Pomimo strajku nauczycieli, dyrektorom szkół podstawowych udało się skompletować komisje egzaminacyjne m.in. z urzędników. Jak zapewnia Urząd Miasta Gorzowa, testy ósmoklasistów w naszym mieście odbędą bez żadnych problemów.

Od środy 10 kwietnia do piątku 12 kwietnia, pomimo strajku nauczycieli egzamin gimnazjalny odbył się we wszystkich gimnazjach na terenie Gorzowa. Wszystko przez to, że szkoły miały zabezpieczone komisje spośród niestrajkujących nauczycieli oraz osób z zewnątrz - pracowników oddelegowanych z Urzędu Miasta Gorzowa, Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego oraz osoby na umowę zlecenie z Akademii Jakuba z Paradyża.

Po egzaminach gimnazjalnych rozpoczęła się dyskusja co z testem ósmoklasisty, który rozpoczyna się w poniedziałek 15 kwietnia i potrwa do środy 17 kwietnia. Wszystko przez to, że potrzeba było więcej osób do komisji egzaminacyjnych ze względu na większą liczbę szkół i uczniów, którzy przystąpią do egzaminu ósmoklasisty.

- Egzaminy do których przystąpią uczniowie klas ósmych szkół podstawowych odbędą się we wszystkich gorzowskich samorządowych szkołach podstawowych. Mamy uzgodnione wszystkie składy zespołów egzaminacyjnych – przekazała Marta Liberkowska, dyrektor wydziału promocji i informacji Urzędu Miasta Gorzowa.

Również tym razem w skład komisji egzaminacyjnych będą wchodzić niestrajkujący nauczyciele oraz urzędnicy z wykształceniem, zakonnice czy katecheci.

Do testu ósmoklasisty przystąpią uczniowie ze wszystkich 18 szkół podstawowych w mieście - SP nr 1, SP nr 10, SP nr 12, SP nr 13, SP nr 15, SP nr 2, SP nr 20, SP nr 21, SP nr 4, SP nr 5, SP nr 6, SP nr 7, SP nr 9. A także ze Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 18, Szkoły Podstawowej nr 3 Mistrzostwa Sportowego, Szkoły Podstawowej nr 16 z oddziałami integracyjnymi, Szkoły Podstawowej nr 17 z oddziałami sportowymi oraz Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 14.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości