Wiadomości

Bezdomne psy będą miały nowego opiekuna

13 kwietnia 2019, 11:00
fot. archiwum
Od 1 czerwca gorzowskie schronisko dla bezdomnych psów „Azorki” będzie miało nowego zarządcę. Do otwartego konkursu, swoją ofertę zgłosiło tylko jedno stowarzyszenie. Jeżeli złożone dokumenty przejdą pozytywnie weryfikację, to nowym opiekunem schroniska będzie Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom „Azyl”.

Do tej pory schroniskiem dla bezdomnych zwierząt zarządzało miasto, teraz magistrat chce, aby zajęła się tym zewnętrzna organizacja. Dlatego też władze Gorzowa ogłosiły konkurs na realizację zadania pod hasłem "Zapewnienie opieki nad bezdomnymi zwierzętami i zapobieganie bezdomności zwierząt poprzez prowadzenie schroniska dla zwierząt w Gorzowie w okresie od 1 czerwca 2019 roku do 31 maja 2021 roku".

Swoją ofertę złożyła jedna organizacja - Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom „Azyl” z siedzibą w Gorzowie. Obecnie urzędnicy weryfikują złożone dokumenty. Konkurs na nowego zarządcę powinien zostać rozstrzygnięty na początku maja.

Jeżeli oferta stowarzyszenia „Azyl” przejdzie pozytywnie weryfikację, to nowy zarządca zajmie się gorzowskim schroniskiem „Azorki” już od 1 czerwca. Organizacja otrzyma również dofinansowanie od miasta na opiekę nad bezdomnymi psami w wysokości 880 tys. 540 zł. W 2019 roku będzie to 238,3 tys. zł, w 2020 roku 453 tys. 350 zł i w 2021 roku zaledwie 188 tys. 890 zł.

Do zadań nowego zarządcy będzie należał nadzór i utrzymanie schroniska, które jest przystosowane do przetrzymywania około 160 psów, zapewnienie bezdomnym zwierzętom miejsca i opieki. A także sterylizacja i kastracja zwierząt, poszukiwanie nowych właścicieli dla bezdomnych psów oraz zapewnienie opieki weterynaryjnej dla zwierząt przebywających w schronisku. Nowy zarządca będzie musiał zapewnić zatrudnienie obecnie pracującym osobom w schronisku - jest to 5 osób.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości