Wiadomości

100 tysięcy dla hospicjum

13 kwietnia 2019, 10:24, red
Blisko 100 tysięcy złotych przekazali mieszkańcy naszego miasta na rzecz Hospicjum im. Św. Kamila w Gorzowie. To wynik publicznej zbiórki, jakie hospicjum przeprowadziło na ulicach Gorzowa.

Dziękujemy bardzo za udział wszystkich wolontariuszy w zbiórce publicznej, za zaangażowanie w kwestowanie pomimo przejmującego zimna, za ryzykowanie swoim zdrowiem, by potrzebujący chorzy mogli otrzymywać systematyczną pomoc, wszystkim ofiarodawcom, którzy podzielili się owocami swojej pracy z Hospicjum, by możliwe było dalsze jego trwanie dla dobra bliźnich, wszystkim firmom, sklepom i instytucjom, których kierownictwo wykazało solidarność z potrzebującymi wsparcia i oparcia w innych – czytamy w podsumowaniu zbiórki na stronach internetowych gorzowskiego hospicjum.

Do puszek trafiło łącznie 97.518,65 zł. Na co przeznaczone będą te pieniądze? Oczywiście na cele statutowe stowarzyszenia, które prowadzi gorzowskie hospicjum. - Najważniejszy cel, to udzielanie pomocy osobom cierpiącym na chorobę nowotworową i chorujących na inne nieuleczalne, niepoddające się leczeniu przyczynowemu, postępujące choroby, poprzez roztoczenie opieki medycznej, prawnej, psychologicznej i wspieranie duchowe dostosowane do indywidualnych potrzeb chorych, w tym zapobieganie bólowi i innym objawom somatycznym oraz ich uśmierzanie i łagodzenie cierpień psychicznych – wylicza Marek Lewandowski, dyrektor gorzowskiego hospicjum.

Od początku istnienia Hospicjum Św. Kamila musiało pozyskiwać środki z różnych źródeł, gdyż środki z NFZ były i są niewystarczające. Deficyt roczny Hospicjum oscyluje wokół kwoty 1 miliona złotych i tyle właśnie musimy pozyskiwać corocznie – z akcji „Pola nadziei,” 1% podatku od osób fizycznych, zbiórek, darowizn i innych – aby Hospicjum mogło realizować swoją misję. Bez tych środków nie byłoby Hospicjum. - Dlatego jesteśmy ogromnie wdzięczni wszystkim wolontariuszom, którzy odpowiedzieli na nasz apel o pomoc i w liczbie ponad 800 wyszli dziś na ulice miasta, by włączając się w dzieło pomocy, przyczyniać się do niesienia pomocy osobom nieuleczalnie chorym – dodaje Marek Lewandowski.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości