Wiemy, kto przebuduje ul. Szczecińską

12 kwietnia 2019, 12:31, red
fot. archiwum
Władze Gorzowa rozstrzygnęły właśnie przetarg na przebudowę ul. Szczecińskiej. Inwestycją za prawie 4 mln zł zajmie się podgorzowska firma, która realizuje w mieście rozbudową drogi krajowej nr 22, a wcześniej zajmowała się przebudową ul. Myśliborskiej czy Sulęcińskiej.

Miasto poprzez „Rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 130 w ul. Myśliborskiej i ul. Szczecińskiej na odcinku od ronda Szczecińskiego do ul. Mosiężnej” chce, aby dojazd do strefy ekonomicznej był bardziej komfortowy. Władze Gorzowa póki co zrealizowały pierwszy etap inwestycji, który obejmował rozbudowę ul. Myśliborskiej od ronda Szczecińskiego do ul. Chorwackiej, gdzie powstało nowe rondo z wjazdem na os. Europejskie.

Teraz przebudowy doczeka się ul. Szczecińska na odcinku od węzła S3 do ul. Mosiężnej. Władze Gorzowa właśnie rozstrzygnęły przetarg na realizację inwestycji, do którego zgłosiły się cztery firmy. Miasto ostatecznie wybrało najtańszą ofertę firmy Budomex S.A. z podgorzowskiego Deszczna, która przebuduje fragment ul. Szczecińskiej za kwotę 3 mln 987 tys. zł.

Będzie to kolejna inwestycja w mieście, którą zrealizuje firma Budomex S.A. Wcześniej ten sam wykonawca zajmował się rozbudową pierwszego odcinka ul. Myśliborskiej czy remontem ul. Sulęcińskiej. Natomiast w najbliższych tygodniach będzie realizował również prace przy rozbudowie drogi krajowej nr 22 w ciągu ul. Walczaka, Zawackiej i Łukasińskiego.

Co zostanie zrobione?

Wykonawca będzie musiał zająć się przebudową ul. Szczecińskiej na odcinku niespełna 600 metrów. Początkowo droga miała zostać rozbudowana do dwóch pasów w każdym kierunku, ale ostatecznie ul. Szczecińska pozostanie jednojezdniowa.

Ponadto w ramach prac zostanie przebudowane skrzyżowanie z ul. Mosiężną. Dla kierowców jadących od strony miasta zostanie wydzielony pas do lewoskrętu w ul. Mosiężną. A w rejonie zostanie wyznaczone przejście dla pieszych i przejazd rowerowy. Oprócz tego wykonawca będzie musiał zająć się budową chodników, ścieżki rowerowej i zatok autobusowych. Zostanie również wybudowana kanalizacja deszczowa oraz pojawi się nowe oświetlenie drogowe. Wykonawca będzie zobowiązany do nasadzeń zastępczych po wycince drzew kolidujących z planowaną inwestycją.

Według specyfikacji istotnych warunków zamówienia, wykonawca będzie miał czas do 31 października 2019 roku na rozbudowę ul. Szczecińskiej.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x
-->