Wiadomości

Mieszkańcy kolejny raz posprzątają Gorzów

6 kwietnia 2019, 12:12, red
fot. archiwum
W niedzielę 7 kwietnia odbędzie się kolejna akcja miejskiego sprzątania. Społecznicy z Gorzów To My zachęcają gorzowian wspólnego sprzątania miasta. Tym razem akcja odbędzie się w dwóch miejscach. Mieszkańcy posprzątają Sady oraz ul. Warszawską i brzeg Warty.

Pierwsza społeczna akcja sprzątania terenów zielonych na osiedlu Sady, którą zorganizowała inicjatywa społeczna "Gorzów To My" okazała się sukcesem. W niedzielny poranek 17 marca w akcji wzięło udział blisko 100 osób, które w trzy godziny zebrały blisko 12 ton odpadów.

Teraz społecznicy zapraszają mieszkańców Gorzowa do włączenia się w kolejną akcję sprzątania. Tym razem sprzątanie odbędzie się w niedzielę 7 kwietnia i to w dwóch miejscach jednocześnie. Porządkowanie terenu zostanie dokończone na osiedlu Sady, bo nie udało się posprzątać wszystkich odpadów z terenów zielonych. Natomiast druga grupa mieszkańców zajmie się sprzątaniem brzegu rzeki Warty.

Zbiórka w niedzielę 7 kwietnia o godz. 10 - dla mieszkańców, którzy chcą sprzątać os. Sady przy wieżowcu Stilonu, a dla osób które chcą sprzątać brzeg Wart na parkingu Lidla przy ul. Warszawskiej.

- Celem akcji jest sprzątanie, ale to nie wszystko. Spotkajmy się, na łonie natury i zobaczmy co się dzieje, kiedy jesteśmy obojętni. Nasze sprzątanie ma zainicjować dużo poważniejsze akcje, które mają na celu poprawę jakości życia w naszym mieście. Dlatego też zapraszamy wszystkich, w tym rodziny z dziećmi do udziału w akcji sprzątania, która potrwa do godz. 13. Każdy oczywiście może przyjść na tyle czasu ile będzie mógł, do sprzątania będzie można również dołączyć w każdym dowolnym momencie – mówi Marek Rybka, organizator akcji.

 


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości