Wiadomości

Gorzowski cmentarz będzie większy

6 kwietnia 2019, 10:29, red
fot. archiwum
Władze Gorzowa szukają firmy, która zajmie się rozbudową cmentarza komunalnego przy ul. Żwirowej. Gorzowska nekropolia zostanie powiększona w stronę terenów popoligonowych.

Miasto ogłosiło właśnie przetarg na rozbudowę cmentarza komunalnego przy ul. Żwirowej w Gorzowie i szuka firmy, która zajmie się tą inwestycją. Magistrat czeka na zgłoszenia do czwartku 18 kwietnia.

Wykonawca zajmie się rozbudową cmentarza przy ul. Kamiennej, od strony byłych poligonów. Firma, która wygra przetarg będzie musiała zająć się budową kanalizacji deszczowej, budową przyłączy wodociągowych, budową ciągów pieszych, ukształtowaniem terenu pod pochówki, postawieniem nowego ogrodzenia, budową bramy wjazdowej oraz furtki oraz budowę punktów czerpania wody i wiat śmietnikowych. Na realizację inwestycji wykonawca będzie miał 150 dni, czyli niecałe 5 miesięcy.

Cmentarz przy ul. Żwirowej jest obecnie jedną z największych nekropolii w całym regionie, a w ciągu najbliższych kilku lat ma być stale rozbudowywany w stronę terenów popoligonowych.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości