Wiadomości

Nowe fordy dla gorzowskich urzędników

5 kwietnia 2019, 17:30, ak
fot. archiwum
Do końca wakacji do Urzędu Miasta Gorzowa trafi 7 nowych fabrycznie samochodów marki ford wartych 700 tys. zł. Magistrat właśnie rozstrzygnął przetarg na dostawę samochodów służbowych dla urzędników. Zajmie się tym gorzowska firma Gezet.

Najstarsze auto w gorzowskim magistracie to 18-letni bus, a najnowsze to prezydencka skoda superb z 2016 roku. Prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki zdecydował, że miasto wymieni te najbardziej wysłużone samochody i zastąpi je nowymi. Swojego auta, prezydent Wójcicki oczywiście nie będzie wymieniał.

Dlatego też magistrat ogłosił przetarg na dostawę 7 samochodów służbowych do Urzędu Miasta Gorzowa. Na zakup aut miasto miało przeznaczone 700 tys. zł brutto i wymagało, aby dealer samochodowy dostarczył pojazdy do 1 października 2019 roku.

Jedyną ofertą w przetargu złożyła gorzowska firma DG Gezet na kwotę 700 tys. zł, która zaoferowała, że dostarczy auta do 1 września 2019 roku. Urzędnicy po przeanalizowaniu oferty, rozstrzygnęli pozytywnie przetarg. Wśród wymagań, jakie postawiło miasto było m.in. to, że wszystkie samochody muszą być fabrycznie nowe, z rocznika 2019 i muszą to być najnowsze modele w swojej klasie. W wymaganiach miasta było również to, aby w trakcie obowiązywania gwarancji auta były naprawiane w serwisie na terenie Gorzowa lub gmin ościennych.

Jakiej marki auta trafią do urzędników? Bo jak wiadomo w skład grupy Gezet wchodzą marki samochodów jak ford, mitsubishi, hyundai, alfa romeo czy opel. - Firma zaoferowała dostawę 7 pojazdów marki ford do Urzędu Miasta Gorzowa. Wszystkie samochody będą oczywiście spełniały określone przez miasto wymagania – komentuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Władze Gorzowa zamówiły łącznie 7 aut - 2 samochody osobowe z klasy średniej, 2 samochody osobowe z segmentu kombi - van klasy H, 2 samochody osobowe segmentu kombi - van klasy H z klatką do przewozu osób oraz 1 samochodu segmentu minibus klasy I. W ramach częściowego rozliczenia miasto przekaże firmie Gezet samochody dotąd używane przez magistrat, które są własnością urzędu.

Nowe samochody trafią m.in. do straży miejskiej, wydziału inwestycji i remontów dróg czy do wydziału gospodarki komunalnej.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości