Wiadomości

Modernizacja jeszcze bez elektryfikacji

5 kwietnia 2019, 12:26, mk
PKP PLK przygotowuje się do modernizacji linii kolejowej z Gorzowa do Krzyża. Po remoncie prędkość pociągów jeżdżących na tej trasie ma wzrosnąć do 120 km/h. Przebudowane będą niektóre przystanki. O elektryfikacji nie ma słowa.

Przygotowanie samej dokumentacji projektowej dotyczącej modernizacji linii 203 ma potrwać do października 2020 roku. Jest też szansa, że w tym samym roku rozpoczną się prace remontowe. Potrwać mają do 2023 roku.

Wczoraj PKP PLK podpisało umowę na przygotowanie projektu remontu linii 203 na odcinku z Gorzowa do Krzyża. Rewitalizacja linii kolejowej 203 obejmie wymianę nawierzchni na długości 18 kilometrów, modernizację 21 rozjazdów i przebudowę 20 przejazdów. W planie jest też: modernizacja peronów (7 tys. m2), obiektów kubaturowych (rozbiórka 2 nastawni, przebudowa wiaty) i małej architektury, remont obiektów inżynieryjnych, modernizacja sieci energetycznej, w tym wymiana 93 punktów oświetlenia peronów), modernizacja wybranych systemów sterowania ruchem: lokalne centrum sterowania – LCS, samoczynne sterowanie przejazdami, telewizja na przejazdach, monitoring peronów, radiołączność czy system sygnalizacji czasu.

Co z elektryfikacją?
Modernizacja linii kolejowej 203 w obecnym kształcie nie zbliża nas w żaden sposób do elektryfikacji. Czy takowa będzie – wciąż nie wiadomo. Pierwotnie – pod koniec pierwszego kwartału 2019 roku mieliśmy poznać odpowiedź na pytanie, czy elektryfikacja tego odcinka jest ekonomicznie uzasadniona. Niestety, z niewiadomych przyczyn termin ten przesunięto na druga połowę tego roku.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości