Wiadomości

Seniorzy stracili 50 tys. zł

4 kwietnia 2019, 13:38
fot. archiwum
Dwóch starszych mieszkańców Gorzowa straciło swoje oszczędności, po tym jak uwierzyły w historię przedstawioną przez oszustów. Ofiarami złodziei był 71-letnia kobieta i 78-letni mężczyzna, którzy stracili łącznie 50 tys. zł.

W środę 3 kwietnia oszuści próbowali wyłudzić pieniądze od mieszkańców Gorzowa. Niestety w dwóch przypadkach udało się im oszukać dwóch seniorów. Niestety 71-letnia kobieta i 78-letni mężczyzna uwierzyli w historię o zagrożonych oszczędnościach w banku.

- W hakerską akcję mieli być zaangażowani pracownicy banku, co oczywiście nie jest prawdą. Niestety 71-latka w banku przelała oszczędności życia na wskazane konto. Starszy mężczyzna, wypłacił gotówkę ze swojego rachunku i przekazał je w miejscu wyznaczonym przez oszusta. Miał chwile zawahania, lecz ostatecznie prawdopodobnie przestraszył się „kary finansowej” za nieprzekazanie pieniędzy – opowiada Grzegorz Jaroszewicz z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

W sumie mieszkańcy Gorzowa stracili 50 tysięcy złotych. Policjanci podkreślają i proszą, aby starsze osoby nie przelewały swoich pieniędzy na „bezpieczne konta”, a tym bardziej nie przekazywały ich komukolwiek w parku czy na ulicy. Tłumaczą, że prawdziwi funkcjonariusze nigdy nie proszą o przekazanie jakiejkolwiek gotówki i w tym przypadku seniorzy na pewno mają do czynienia z oszustami.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości