Wiadomości

Remont Śląskiej z przebudową pętli autobusowej

3 kwietnia 2019, 11:22, red
fot. archiwum
Władze Gorzowa ogłosiły właśnie przetarg na wybór wykonawcy, który zajmie się przebudową ul. Śląskiej na odcinku niespełna 1 kilometra. Miasto czeka na zgłoszenia firm do 18 kwietnia. Natomiast prace powinny zakończyć się w połowie listopada 2019 roku.

W ubiegłym roku została przygotowana dokumentacja projektowa przebudowy ul. Śląskiej na odcinku od ul. Towarowej do ul. Wał Poprzeczny. Teraz miasto ogłosiło przetarg na wybór wykonawcy robót. Chętne firmy mogą składać swoje oferty w magistracie do czwartku 18 kwietnia.

Ulica Śląska zostanie przebudowana na odcinku około 1 kilometra od ul. Towarowej do ul. Wał Poprzeczny razem z pętlą autobusową. Firma, która wygra będzie musiała zająć się nie tylko remontem zniszczonej nawierzchni, ale również budową ścieżki rowerowej i ciągów pieszo-rowerowych. Ponadto prace obejmą przebudowę chodników i zjazdów, przebudowę wodociągu, budowę zjazdów oraz skrzyżowań wraz z przebudową istniejących skrzyżowań oraz odwodnienie jezdni.

Oprócz tego wykonawca zajmie się budową zatok autobusowych i miejsc postojowych, w tym miejsc postojowych dla autobusów na pętli autobusowej. Co istotne, na pętli autobusowej przy ul. Śląskiej pojawi się tablica systemu dynamicznej informacji pasażerskiej, która będzie pokazywała w czasie rzeczywistym odjazd poszczególnych autobusów. Zostanie również ustawiony maszt na którym znajdzie się kamera monitoringu.

Firma będzie musiała zakończyć wszystkie prace do 15 listopada 2019 roku. Według wstępnych szacunków miasta, cała inwestycja ma kosztować około 9,1 mln zł.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości