Wiadomości

Usunęli graffiti z bulwaru

3 kwietnia 2019, 10:48, red
fot. GRH
Od początku marca trwają wiosenne porządki na gorzowskich bulwarach. W miniony weekend zarządca bulwaru usunął graffiti z murów pod mostem Staromiejskim, które zakrywało aż 165 m. kw. powierzchni.

Bulwarem Wschodnim w Gorzowie opiekuje się miejska spółka Gorzowski Rynek Hurtowy. Zarządca ma za zadanie dbać o czystość bulwaru, tak aby spędzony tam czas mijał mieszkańcom w czystym i przyjemnym otoczeniu.

Dlatego też od początku marca trwają na bulwarze wiosenne porządki, które polegają na usunięciu nieczystości z chodników, wygrabieniu trawników czy usunięciu uschniętych krzewów.

Jednak największym wyzwaniem dla zarządcy było usunięcie graffiti, które zostało namalowane na murze pod mostem Staromiejskim. Graffiti zakrywało powierzchnię około 165 m. kw. Dlatego też w minioną sobotę 30 marca pracownicy GRH zajęli się czyszczeniem murów i usuwaniem graffiti. Najskuteczniejszą metodą usuwania niechcianych napisów oraz malunków było piaskowanie powierzchni.

- Liczymy, że zainstalowany na bulwarze monitoring oraz szczególna uwaga strażników miejskich pozwoli nam długo cieszyć się uzyskanym efektem. Apelujemy do mieszkańców, aby dbali o nasze bulwary, które są wizytówką Gorzowa – podkreśla Żaneta Sawicka z Gorzowskiego Rynku Hurtowego.

 


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości