Mężczyzna wyrywał dzieciom telefony

1 kwietnia 2019, 10:19, mk/inf. prasowa KWP
33-latek wyrywał dzieciom z ręki telefony. Do takich zdarzeń dochodziło w okolicach SP20 przy ulicy Szarych Szeregów. Mężczyzna w piątek został zatrzymany przez gorzowskich policjantów.

W ciągu ostatnich dwóch tygodni w naszym mieście czterokrotnie dochodziło do kradzieży telefonów na ulicy Szarych Szeregów. Każdorazowo pokrzywdzonymi były dzieci, które wracały po zajęciach ze szkoły do domu. Podbiegał do nich wtedy mężczyzna, który zabierał im telefony i uciekał.

- Sprawą zajęli się kryminalni z Komisariatu I Policji w Gorzowie Wielkopolskim, którzy ustalili rysopis podejrzanego i zebrali wszelkie, niezbędne informacje o tych zdarzeniach. To pozwoliło policjantom zaplanować działania operacyjne, których celem było zatrzymanie podejrzanego. Tak też się stało – mówi Mateusz Sławek z zespołu prasowego lubuskiej policji.

Mężczyzna w policyjną zasadzkę wpadł w miniony piątek – 29 marca. W czasie gdy dzieci skończyły lekcje i wracały do domu, kryminalni w pobliżu jednej ze szkół zauważyli mężczyznę, którego rysopis odpowiadał temu ustalonemu przez nich wcześniej. Był to 33-letni mieszkaniec Gorzowa Wielkopolskiego, który nie potrafił wytłumaczyć, dlaczego przebywa w rejonie szkoły. Policjanci zauważyli, że 33-latek zachowuje się nerwowo. Podczas dalszej rozmowy okazało się, co było powodem jego zachowania.

Mężczyzna przyznał się, że to on odpowiada za kradzieże telefonów. Kryminalni zatrzymali go i przewieźli do jednostki. Tam usłyszał zarzut kradzieży, za co zgodnie z Kodeksem Karnym grozi mu do 5 lat pozbawiania wolności.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości